Nymburk odmítl postup v Lize mistrů, v Bosně prohrál o sedm bodů

Basketbalisté Nymburka nevyužili jedinečnou šanci postoupit ze základní skupiny v Lize mistrů. Český šampión padl na hřišti bosenského soupeře a o postup do další fáze bude muset zabojovat v posledním utkání skupiny proti těžkému Galatasarayi.

Přitom český celek začal velice nadějně. Na startu první čtvrtiny vedl brzy o devět bodů, ale o vedení velice rychle přišel. Po poločase to nicméně bylo 44:39 z pohledu Nymburka. Po přestávce celek Aleksandera Sekuliče ale nenavázal na kvalitní výkony, a nakonec se musel smířit s porážkou.

Igokea brzy stav zápasu srovnala a začala postupně navyšovat svůj náskok. Na konci třetí části hry to bylo již o deset bodů a Nymburk musel zabrat, což se ale nepovedlo. Bosenský celek vedl již o šestnáct bodů, ale český mistr se ještě dokázal zmobilizovat, snížil totiž na rozdíl čtyř bodů. Další akce ale nezakončil a nakonec padl 69:76.

Basketbalisté Nymburka jsou aktuálně na třetím postupovém místě, ale zbývá dohrát utkání mezi Galatasarayem a PAOKem. Je ovšem jasné, že vedoucí celek NBL bude muset v posledním utkání porazit turecký tým. Poslední celek skupiny v evropských pohárech končí.

Tomáš Satoranský si připsal v utkání s Dallasem šest bodů:

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.