Gentleman Spezza neudržel nervy, za koleno z pomsty dostal tvrdý trest

NHL veterán s více než 1 200 odehranými zápasy Jason Spezza je poprvé za dobu svého působení v lize tvrdě potrestán. Důvodem je incident z třetí třetiny zápasu mezi Torontem a Winnipegem, kdy potrestal dříve faulujícího protivníka dobře mířeným kolenem. Za faul si zpětně vysloužil stopku na šest zápasů.

Sérii nedovolených zákroků odstartoval hráč Winnipegu Neal Pionk, který kolenem poslal k zemi Rasmuse Sandina z Toronta. Ten po hitu odkulhal v bolestech z ledu, ale hra pokračovala.

Rozhodčí zákrok neřešil, a tak účet museli srovnat sami spoluhráči zraněného. Roli mstitele na sebe vzal veterán Jason Spezza. O pár sekund později si vyhlédl Pionka a záškodníkovi dal ochutnat vlastní medicínu, když jej při pádu rovněž trefil kolenem.

Následně se strhla bitka a oba týmy se do sebe pustily. Pionk i Spezza ale vyvázli kupodivu bez trestných minut. Trest přišel až poté, co incident zhlédla disciplinární komise.

Spezza, kterému zbývá 19 bodů do milníku tisíce kanadských bodů, v NHL působí od svých devatenácti let a má pověst gentlemana s kanadskou slušností. Nikdy nedostal stopku ani nebyl pokutován, ale na stará kolena (38 let) si od komise vysloužil zákaz na šest zápasů. Útočník se proti rozsudku odvolal. Pionk za atakování Sandina vynechá tři zápasy.

Winnipeg v přestřelce porazil Toronto 6:3. Záznam dvou tvrdých zákroků za hranou pravidel najdete ve videu pod titulkem článku.

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.