Hokej

Bizarní problémy hokejové Arizony. Klub dluží peníze, možná ho nepustí do haly

Bizarní problémy hokejové Arizony. Klub dluží peníze, možná ho nepustí do haly
Arizona Coyotes při zápase v Gila River Areně Zdroj: profimedia.cz

Hokejisté Arizony si zadělávají na nepříjemnosti. Je totiž možné, že od 20. prosince nebudou mít kde hrát své domácí zápasy v NHL. Coyotes totiž mají městu Glendale a správcům Gila River Areny dlužit peníze. Konkrétně 1,3 milionu dolarů (cca 29 milionů korun).

Vedení arizonského týmu ale tvrdí, že k neuhrazení dluhu došlo omylem. "Už jsme zahájili vyšetřování, abychom zjistili, jak se to mohlo stát, a první náznaky jsou, že je to důsledek nešťastné lidské chyby," stojí v prohlášení Coyotes ze středečního večera.

Podle webu ESPN město Glendale, které vlastní hokejovou halu, požádalo Coyotes o splacení dluhu do 20. prosince do 17 hodin. Jinak hokejový tým Arizony do jejich domácí arény už nepustí.

Související obsah

​"Hluboce litujeme nepříjemností, které to způsobilo. Zítra ráno (ve čtvrtek) se ujistíme, že Arizona Coyotes jsou aktuální na všech našich účtech a nedluží žádné státní ani místní daně. A podnikneme okamžité kroky, aby se to už neopakovalo," dodává hokejový klub. 

Arizona Coyotes hrají v Gila River Areně od roku 2003. Nicméně v posledních letech si už halu pronajímají pouze na rok a spekuluje se, že jim město Glendale pronájem ukončí. Hokejový tým by chtěl mít vlastní halu v arizonském městě Tempe, uvažuje se také o přesunutí do Houstonu.

Arizona je v Západní konferenci NHL na posledním místě, navíc se musí obejít bez zraněného Dmitrije Jaškina:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události