Hokej

Nominace hokejové dvacítky odhalena. Gólman Malík místo odmítl

Nominace hokejové dvacítky odhalena. Gólman Malík místo odmítl
Zdroj: profimedia.cz

Trenér Karel Mlejnek odhalil širší nominaci hokejové reprezentace do dvaceti let pro mistrovství světa v Kanadě. Účast překvapivě odmítla gólmanská jednička Nick Malík, který dal přednost angažmá ve Finsku.

Širší nominaci tvoří 28 hráčů – 16 útočníků, 9 obránců a 3 gólmani. Po posledním přípravném zápase, kterým bude 23. prosince střetnutí s výběrem Švýcarska, trenéři vyškrtnou tři hráče.

Do Kanady s českou reprezentací nepojede Nick Malík, který chytal už na předešlých dvou mistrovstvích. Odchovanec Vítkovic dal přednost týmu KooKoo, třetímu mužstvu finské ligy, kde si pracně vybudoval pozici jedničky a o místo nechce přijít. Bránu tak budou strážit Jan Bednář, Jakub Málek a Daniel Král. Loni nominaci z podobných důvodů odmítl Marcel Barinka.

Související obsah

​Nejzkušenějším hráčem v českém výběru bude Jan Myšák, který na šampionát dvacítek pojede už potřetí. Zkušenosti již mají také Jan Bednář či Michael Krutil, Stanislav Svozil, Pavel Novák, Michal Gut a David Jiříček, který už nastoupil i za seniorskou reprezentaci na turnaji Karjala Cup.

Širší nominace českého nároďáku U20:

Brankáři: Jan Bednář (Acadie-Bathurst/QMJHL), Jakub Málek (Vsetín), Daniel Král (Benátky nad Jizerou).

Obránci: Jiří Ticháček (Kladno), David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Michal Hrádek (Pardubice), Jakub Šedivý (Benátky nad Jizerou), Matěj Pinkas (Litoměřice), Michael Krutil (Rockford/AHL), Stanislav Svozil (Regina/WHL), David Špaček (Sherbrooke/QMJHL).

Útočníci: Josef Koláček, Tomáš Urban (oba Litoměřice), Jakub Konečný (Sparta Praha), Sebastian Malát (Plzeň), Tomáš Chlubna (České Budějovice), Vojtěch Jiruš (Benátky nad Jizerou), Jiří Kulich (Karlovy Vary), Stanislav Vrhel (Lahti/FIN), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky / FIN), Jakub Kos (Ilves Tampere / FIN), Michal Gut (Everett/WHL), Martin Ryšavý (Moose Jaw/WHL), Jan Myšák (Hamilton/OHL), Pavel Novák (Kelowna/WHL), Ivan Ivan (Cape Breton / QMJHL), Jakub Brabenec (Charlottetown/QMJHL).

Mistrovství světa dvacítek začíná 26. prosince a bude se hrát v kanadských městech Edmonton a Red Deer do 5. ledna. Na Čechy v základní skupině A čeká výběr Rakouska, Finska, Německa a domácí Kanady.

DOSPĚLÁ REPREZENTACE

Nominaci na ruský Channel One Cup zná také mužská dospělá reprezentace. Turnaj v rámci Euro Hockey Tour, který bude generálkou před únorovými olympijskými hrami, odehrají Češi se zkušenými borci a ani jedním nováčkem.

V týmu lehce převažují hráči z extraligy, kterých je deset, jen o jednoho zástupce méně má ruská KHL. Tři borci přijedou z finské ligy a po dvou hráčích dodá švédská a švýcarská soutěž. Ruský turnaj odstartují Češi v Praze 16. prosince soubojem s Finskem. Duely se Švédskem a Ruskem už odehrají v Moskvě.

Nominace mužské hokejové reprezentace na Channel One Cup:

Brankáři:
Marek Mazanec (HC Oceláři Třinec), Šimon Hrubec (Avangard Omsk, KHL), Roman Will (Traktor Čeljabinsk, KHL)

Obránci:
Jakub Jeřábek (Spartak Moskva, KHL), David Musil (HC Oceláři Třinec), David Sklenička (Jokerit Helsinky, KHL), Petr Zámorský (Örebrö HK, SWE), Lukáš Klok (Neftěchimik Nižněkamsk, KHL), Jakub Krejčík (Dinamo Minsk, KHL) Jan Ščotka (JYP Jyväskylä, FIN), Libor Šulák (Admiral Vladivostok, KHL)

Útočníci:
Andrej Nestrašil (HC Oceláři Třinec), Jan Kovář (EV Zug, SUI), Vladimír Sobotka (HC Sparta Praha), Jakub Flek (HC Energie Karlovy Vary), Lukáš Jašek (Pelicans Lahti, FIN), Michal Řepík (HC Sparta Praha), Tomáš Hyka (Traktor Čeljabinsk, KHL), Adam Musil (HC Dynamo Pardubice), Lukáš Sedlák (Traktor Čeljabinsk, KHL), Michael Špaček (Frölunda HC, SWE), David Krejčí (HC Olomouc), Milan Gulaš (HC Motor České Budějovice), Jiří Smejkal (Pelicans Lahti, FIN), Michael Frolík (HC Lausanne, SUI), (HC Škoda Plzeň), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice)

Máte rádi hokejové nájezdy? Co říkáte na toto řešení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události