Sparta a Slavia si zahrají poháry i na jaře, Jablonec v Evropě končí

Radující se fotbalisté Sparty | Zdroj: profimedia.cz

Fotbalisté Sparty si v posledním utkání Evropské ligy proti Brøndby dokázali zajistit postup z třetího místa ve skupině. Po výhře 2:0 si na jaře zahrají Evropskou konferenční ligu. Naopak Jablonec po porážce 0:2 s rumunskou Kluží v této soutěži končí. Další fázi Evropské konferenční ligy si zahraje také Slavia, která v duelu proti Unionu uhrála remízu 1:1.

Sparťané šli do domácího klání s dánským Brøndby s úkolem neprohrát a tento úkol se jim dařilo plnit. Nadstavbu pak přidal ke konci poločasu Dávid Hancko, který krásnou střelou z přímého kopu poslal Spartu do vedení.

Tato trefa letenský tým uklidnila a do druhého poločasu tak mohla s čistější hlavou. Navíc se hned zkraje druhé půle trefil Adam Hložek a domácí vedli už 2:0.

​Komplikace pak přišla v podobě druhé žluté karty pro Tomáše Wiesnera. V tu chvíli totiž Sparťané věděli, že budou hrát více jak 30 minut o deseti. Naštěstí pro letenský tým vyrovnal počet hráčů na trávníku Slimane, jenž si nechal dát v 75. minutě také druhou žlutou kartu.

​Sparta si tak v závěru utkání výsledek pohlídala a po výhře 2:0 si udržela třetí místo ve skupině Evropské ligy, které ji posouvá do jarní části Evropské konferenční ligy.

Naopak v této soutěži si už na jaře nezahraje Jablonec. Severočeši nezvládli zápas na horké půdě v rumunské Kluži a po prohře 0:2 končí už ve skupině.

Slavia se pak v duelu od 21. hodin utkala s Unionem Berlín. Domácí sice byli v úvodu lepší, ale sešívaní postupně získávali větší převahu. Ve druhém poločase pak vstřelil krásný gól Ivan Schranz a Slavia byla na koni. Bohužel přišla vyrovnávající branka Unionu z kopačky Kruseho a závěr utkání tak byl dost nervózní.

​Nicméně sešívaní to nakonec zvládli a remíza 1:1 jim stačí k tomu, aby se ve skupině Evropské konferenční ligy umístili na druhém postupovém místě. Spolu se Spartou si tak evropské poháry zahrají i na jaře.

Branky: 64. Kruse - 50. Schranz

To Barcelona si po prohře s Bayernem v Lize mistrů zahraje na jaře Evropskou ligu: