Motorsport

Splnění snu na konec kariéry. Stáj F1 překvapila legendárního jezdce

Splnění snu na konec kariéry. Stáj F1 překvapila legendárního jezdce
Kimi Räikkönen Zdroj: profimedia.cz

Jedna z největších ikon a legend světového motorsportu v historii se o víkendu rozloučí se svou kariérou ve formuli 1. Pro Kimiho Räikkönena si dokonce jeho jezdecká stáj připravila překvapení, čímž mu splní jeho někdejší sen.

Poslední závod letošní sezóny ve formuli 1 nabídne mimo velký boj o mistra světa také poslední Velkou cenu legendárního jezdce Kimiho Räikkönena. Finský rodák debutoval v roce 2001 a po dvaceti letech svou bohatou kariéru zakončí. Dosud odjel neuvěřitelných 348 závodů.

Poslední díl letošní sezóny se odjede v Abú Dhabí, kde se před devíti lety odehrála jedna velice komická situace. Inženýr Simon Rennie jej tehdy varoval, že je Alonso pět sekund za ním. Räikkönen chladně odpověděl slovy: "Nechte mě na pokoji, vím, co dělám." Tato odpověď do týmového rádia patří mezi ty nejlepší a nejikoničtější za posledních pár let. 

Související obsah

​Právě před posledním závodem jeho kariéry, který se shodou okolností jede v Abú Dhabí, překvapil tým svého svěřence. Na jeho formuli přidělal před posledním závodem text: "Drahý Kimi, nyní tě necháme na pokoji." Antonio Giovinazzi tam má zase poděkování v jeho rodném jazyce, italský jezdec totiž po sezóně končí v F1.

Ve Spojených arabských emirátech se rozhodne o titulu mistra světa, Max Verstappen a Lewis Hamilton mají stejný počet bodů. Úvodní páteční trénink ovládl nizozemský jezdec, Räikkönen je na šestnáctém místě žebříčku se ziskem pouhých deseti bodů po dobu celé letošní sezóny.

Svět F1 se nedávno musel rozloučit s ikonou Frankem Williamsem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události