Fotbal

Bude mít Souček a spol. hvězdnou posilu? Belgického kapitána chce West Ham

Bude mít Souček a spol. hvězdnou posilu? Belgického kapitána chce West Ham
Eden Hazard v dresu Realu Madrid | Zdroj: profimedia.cz

Fotbalová hvězda, která v dresu londýnské Chelsea zářila v minulé dekádě, neuvěřitelně strádá v dresu slavného Realu Madrid. O Edena Hazarda tak projevil zájem West Ham, který již poslal za hráče nabídku. Vedení Bílého baletu ale chce až dvojnásobek.

Eden Hazard je již od svého mládí velkou fotbalovou hvězdou a své kvality potvrzoval v Premier League i belgickém národním týmu. V dresu The Blues zvládal nastřílet ročně přes deset branek a přidat i několik dalších asistencí. Po možná nejlepší sezóně v kariéře, kterou měl v ročníku 2018/19 v Chelsea, odešel do Realu Madrid. 

Tam je ale výrazně strádá a jeho kvalita šla z kopce. Za tři sezóny nastřílel v Realu Madrid pouhých pět branek a není vůbec hráčem, kterého chtěli v hlavním městě Španělska mít. Několik měsíců se tak jedná o jeho přestupu, který by měl vést zpátky do jednoho oblíbeného Londýna. Chce jej ale jiný celek, kterým je Součkův West Ham.

Související obsah

Čtvrtý tým Premier League, kde vlastní 27% podílu i český miliardář Daniel Křetínský, poslal na třicetiletého Belgičana první nabídku. Ta podle webu Bein Sports byla ve výši 25 miliónů dolarů (560 miliónů korun), což je i Hazardova tržní hodnota podle webu transfermarkt. Vedení slavného mužstva nicméně peníze odmítlo a požaduje dvakrát více. 

Není divu. V roce 2019 stál belgický medailista z posledního světového šampionátu více jak 100 miliónů dolarů a Real Madrid chce alespoň polovinu z jeho nepovedeného přestupu zpět. Letos Hazard naskočil pouze do deseti duelů, ve kterých si připsal jednu asistenci a v základní sestavě byl naposledy na konci září, kdy Bílý balet ostudně prohrál doma se Šeriffem Tiraspol.


V dresu The Hammes září Tomáš Souček, který se stal nejlepším českým fotbalistou za minulý rok:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události