Fotbal

Ve Spartě Nita nehraje, v Rumunsku sbírá ceny. Brankář se stal fotbalistou roku

Ve Spartě Nita nehraje, v Rumunsku sbírá ceny. Brankář se stal fotbalistou roku
Florin Nita v dresu Sparty Zdroj: Profimedia

Sparťanský gólman Florin Nita se dočkal obrovského ocenění. 34letý brankář se totiž stal fotbalistou roku 2021 v Rumunsku. Kromě toho si Nita odnesl také cenu pro nejlepšího brankáře.

Nicméně slovo "odnesl" je v tomto v případě nadnesené. Florin Nita se totiž stejně jako ostatní nominovaní zúčastnili akce kvůli covidu online. Rumunský brankář ve službách Sparty však triumfoval hned ve dvou kategoriích. Nejdříve si odnesl cenu pro nejlepšího rumunského brankáře, následně se stal i fotbalistou roku 2021.

"Chci poděkovat za toto ocenění. Jsem velice šťastný, že jsem se dočkal takové ceny v mé kariéře," prohlásil nadšený Nita, který za Spartu na začátku sezony předváděl velice dobré výkony. Nicméně po sérii sparťanských porážek, zejména pak po výprasku se Slováckem, kdy letenský tým prohrál 0:4, přepustil své místo mezi třemi tyčemi Dominiku Holcovi a slovenský gólman ho zatím do branky zpátky nepustil.

Související obsah

​Aby toho nebylo málo, tak rumunským záložníkem roku se zase stal Nicolae Stanciu ze Slavie Praha. "Je mi ctí získat toto ocenění. Děkuji těm, kteří na mě mysleli a hlasovali pro mě. Byl to téměř dokonalý rok, jediným zklamáním byl fakt, že se nám nepodařilo dostat na mistrovství světa," vzkázal Stanciu.

Sparta letos odehrála zápas i ve speciálních retro dresech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události