Další sporty

Z šachové reprezentace byl vyhozen český mistr: Místo partie popíjel na baru

Z šachové reprezentace byl vyhozen český mistr: Místo partie popíjel na baru
Šachy | Zdroj: Profimedia

Český šachový svaz musel řešit nepříjemnou záležitost týkající se chování některých českých reprezentantů na evropském šampionátu družstev, kde skončili devatenáctí. Za porušení životosprávy a nekolegiální jednání ukončil spolupráci s úřadujícím mistrem České republiky Vojtěchem Plátem. A kapitánovi Zbyňku Hráčkovi nebude prodloužena smlouva.

Svaz chování některých členů české reprezentace na mistrovství Evropy, které se konalo ve Slovinsku od 11. října do 21. listopadu, projednal na schůzi výkonného výboru 10. prosince. "Na roky 2022 a 2023 nebude uzavřena reprezentační smlouva s Vojtěchem Plátem. Jeho chování během ME družstev bylo neprofesionální a nekolegiální," stojí v tiskové zprávě. Pokáráni byli také nováčci Jan Krejčí a Štěpán Žilka, od kterých svaz do budoucna čeká profesionálnější přístup.

Plátovo neprofesionální chování se má týkat konzumace alkoholu. "Průběžně tam popíjel. Například se vymlouval, že je nemocný a nemůže nastoupit. Pak místo léčby během partie popíjel v baru. To nebylo zrovna kolegiální," vysvětlil chování českého reprezentanta generální sekretář František Štross.

Podívejte se na archivní reportáž o geniálním šachovém velmistrovi Bobby Fischerovi:

​Podle tiskové zprávy svazu, byl Plát na místě konání turnaje ponechán a musel se domů dopravit na vlastní náklady. Za tuto skutečnost se svaz šachistovi omluvil a nabídl proplacení nákladů spojených s cestou. 

Plát letos na podzim vyhrál titul mistra České republiky. Turnajem ve Zlíně prošel bez jediné porážky.

Svaz se také rozhodl automaticky neprodloužit smlouvu se stávajícím kapitánem Zbyňkem Hráčkem, a to kvůli částečnému nezvládnutí organizačních povinností plynoucích z pozice vedoucího výpravy. Na pozici bude vyhlášen konkurz, kam se však Hráček může znovu přihlásit.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události