Fotbal

Plyšáková bouře. Fanoušci udělali dobrý skutek, hráči opláceli skvělou výhrou

Ani letos fanoušci španělského Realu Betis nezapomněli na každoroční tradici a o poločase zasypali hřiště plyšáky. Tisíce hraček bude věnováno dětem ze slabších poměrů, fotbalisté navíc potěšili dominantní výhrou 4:0 nad Realem Sociedad.

Ze záběrů plyšového deště se až tají dech. Diváci o poločasu utkání proti Realu Sociedad zasypali hřiště stadionu Benita Villamarina tisíci kusy plyšových hraček. A to kvůli dodržení předvánoční tradice. Klub darované hračky sesbírá a daruje dětem rodin, které neměly tolik životního štěstí jako ostatní.

Podobné akce probíhají na několika evropských i zámořských stadionech, a to nejen ve fotbale. Podobnou tradici vyznávalo pardubické Dynamo v české extralize i juniorské kanadské celky. Fanoušci Floridy Panthers v sezóně 1995/96 dokonce házeli na led plastové krysy v době, kdy padl hattrick, jenž byl pojmenován ikonicky "Rat trick."

Související obsah

​Tým se fanouškům za dobrý skutek odvděčil výhrou 4:0 proti Realu Sociedad v souboji o třetí místo La Ligy. Tabulce vládne fenomenální Real Madrid, který ve víkendovém derby zdolal Atlético 2:0 a má náskok osmi bodů na čele. 

La Lize vládne Real Madrid, který v nedělním derby porazil Atlético 2:0:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události