Fotbal

Schick přepisoval historii Leverkusenu. Nový Lewandowski, říkají fanoušci

Český fotbalový útočník Patrik Schick nepřestává udivovat fotbalový svět a hlavně Bundesligu. Proti Hoffenheimu vstřelil již patnáctou a šestnáctou branku a nadále nahání Roberta Lewandowského na prvním místě střelecké tabulky. Navíc úvodní trefou proti celku ze Sinsheimu překonal historické tabulky Leverkusenu.

Patrik Schick překonal rekord Ulfa Kirstena pro nejvíce branek v první polovině sezóny Bundesligy. Český střelec vstřelil svou patnáctou a šestnáctou trefu v probíhajícím ročníku, předchozí rekord čítal 14 gólů v úvodní polovině sezóny. 

Nejvíce branek za jednu celou sezónu v dresu Bayeru vstřelil v sezóně 2012/13 Stefan Kiessling, který se prosadil ve 25 případech. Schickovi na tento rekord aktuálně chybí devět branek, pětadvacetiletý útočník momentálně prožívá nejlepší sezónu v kariéře. 

Zatím nikdy se druhému nejlepšímu střelci letošního evropského šampionátu nepovedlo vstřelit během jedné sezóny 16 branek v ligové soutěži, letos má tento počet za necelou polovinu celého ročníku. Nejpovedenější rok zažil Schick v sezóně 2016/17, kdy dal v dresu Sampdorie 11 gólů. 

Související obsah

​Asi byste v Evropě těžko hledali útočníka s lepší formou. Schickovi evidentně sedí hra, kterou Leverkusen předvádí a český forvard si nachází skvělé pozice pro skórování. Své šance navíc proměňuje. "Za dva roky je z něj nový Lewandowski," napsal jeden z fanoušků na sociálních sítích.

Pražský rodák vstřelil v posledních třech duelech v Bundeslize celkem osm gólů a nahání elitního Roberta Lewandowského. "Samozřejmě, že po něm pokukuji. Je v tabulce střelců přede mnou o čtyři góly. Každopádně on těch gólů dává hromadu každý rok a já jsem rád, že jsem takto v závěsu," řekl Schick po utkání s Fürthem. Nyní je ztráta pouze dvougólová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události