Fotbal

Příšerná rozhodnutí v MOL Cupu. Zlín končí po chybách, rozhodčí dostal flastr

Příšerná rozhodnutí v MOL Cupu. Zlín končí po chybách, rozhodčí dostal flastr
Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Velice sporná rozhodnutí předváděl rozhodčí Jan Petřík v utkání MOL Cupu mezi pražskou Slavií a zlínským Fastavem. Komise rozhodčích FAČR již hlavního sudího i asistenta stáhla z víkendových duelů v rámci Fortuna ligy. Předseda komise rozhodčích Radek Příhoda naznačil, jak a kdy se bude situace řešit.

Slavii se povedlo s mladým týmem přehrát Zlín a po výhře 3:1 postoupit do dalšího kola domácího MOL Cupu. Široká veřejnost je ale výrazně nespokojena s výkonem hlavního sudího Jana Petříka, který měl minimálně jednou poškodit hostující Fastav. 

První velká situace přišla za stavu 1:1 ve 20. minutě. Rudolf Reiter unikal sám na branku, ale povalil jej domácí Ubong Ekpai. Sudí Petřík ale penaltu nepískl, žlutou kartu dostal jen hostující fotbalista, který si stěžoval na rozhodnutí rozhodčího. 

"Myslím si, že bylo utkání nějakým stylem ovlivněné, ale tak už to je," řekl po utkání naprosto klidně hlavní trenér Zlína Jan Jelínek. "Pokládám si otázku, zda to Slavia potřebuje, anebo to rozhodčí prostě neumí. Mrzí mě to vůči klukům" dodal devětatřicetiletý kouč. 

Související obsah

Druhou situací, která se řeší, je vedoucí a nakonec také rozhodující branka Slavie. Ta měla přijít z ofsajdu, když na 2:1 otáčel záložník Madsen. Poslední spornou situací je penaltový zákrok v devadesáté minutě, kdy měl brankář Šiška faulovat Olayinku. 

Opakované záběry ukazují, že se brankář Zlína ofenzivního hráče sešívaných ani nedotkl, Slavia přesto kopala penaltu. Jednalo se o třetí sporné rozhodnutí v utkání, které nakonec Pražané vyhráli 3:1. Komise FAČR chyby přiznala a suspendovala sudího Jana Petříka a asistenta Michala Nováka do víkendových duelů Fortuna ligy. 

"Zareagovali jsme ihned zrušením delegace, výkon rozhodčího je průšvih. V pondělí si to probereme na klasické poradě a ve středu budeme vydávat tiskovou zprávu," pronesl pro web TN.cz předseda komise rozhodčích Radek Příhoda.

Na Slovensku nejsou hráči tak klidní jako ve Zlíně. Takto fotbalisté napadli sudího:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události