Fotbal

Nejhorší rozhodnutí v sezóně. Na Ostrovech nechápou vyloučení Coufala

Nejhorší rozhodnutí v sezóně. Na Ostrovech nechápou vyloučení Coufala
Vladimír Coufal po červené kartě odchází do kabiny | Zdroj: profimedia.cz

Velice nepříjemný moment se přihodil českému krajnímu obránci Vladimíru Coufalovi ve středečním utkání Premier League na hřišti Arsenalu. Po druhé žluté kartě byl vyloučen, ale fanoušci i média situaci nerozumí. Rozhodnutí dokonce považují za to nejhorší v letošní sezóně.

Má za sebou Anthony Taylor nejhorší rozhodnutí v sezóně, jak to fanoušci v Anglii tvrdí? Zkušený sudí poslal totiž po druhé žluté kartě Vladimíra Coufala do sprch, navíc nařídil proti West Hamu pokutový kop. Situaci ani nekonzultoval s videorozhodčím. 

Vladimír Coufal šel totiž na hranici vápna do skluzu, kde nejdříve zasáhl míč a až poté podkopl nohy útočníka Lacazetta. Sudí po třech sekundách přemýšlení ukázal na penaltový puntík a bývalému hráči Slavie a Liberce nekompromisně ukázal druhou žlutou kartu. 

https://twitter.com/SlzWHU/status/1471236300607045633

​Sudí u systému VAR nejspíše viděli celou situaci jasně, nedošlo totiž ke komunikaci a Anthony Taylor si incident ani nešel prohlédnout k videu. Alexandre Lacazette se k penaltě postavil, ale Fabianski se zaskvěl zákrokem. Arsenal přesto zvítězil. 

Fanoušci na Ostrovech si jsou jistí, že šlo o parádní obranný zákrok a penalta se vůbec neměla kopat. Zároveň se diví, že nedošlo k přezkoumání u videa. Novinář Josh Bunting, který píše také o dámském týmu Arsenalu, pronesl, že tohle není nikdy faul či penalta. 

Související obsah

​Vyjadřovala se velká škála fotbalistů, takhle svůj názor například prezentoval bývalý anglický reprezentant a hráč Manchesteru United Gordon Hill: "Další královský přešlap od VAR, tohle je opravdu vtip. Velmi brzy se ve fotbale zakáže bránění."


Ve West Hamu působí tři čeští fotbalisté, proti United si v EFL zahrál i Alex Král:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události