Hokej

Chicago se vyrovnalo se sexuálně napadeným Beachem, částka je záhadou

Chicago se vyrovnalo se sexuálně napadeným Beachem, částka je záhadou
Bývalý hokejista Kyle Beach. Zdroj: Profimedia.cz

V říjnu otřásl hokejovou NHL velký skandál. Bývalý útočník Chicaga Kyle Beach totiž oznámil, že byl v roce 2010 sexuálně napaden asistentem trenéra Bradem Aldrichem. Teď se dočkal alespoň částečného zadostiučinění. Blackhawks se se svým bývalým hráčem dohodli na vyrovnání.

Ta kauza se táhla několik měsíců. Letos v květnu vyšel na povrch případ sexuálního obtěžování jednoho z hráčů Chicaga, který klub po letech od nešťastné události zažaloval. Od jara se tak spekulovalo o tom, o jakého hokejistu jde.

V říjnu neznámý vyšel ze stínu anonymity a ukázalo se, že se jedná o bývalého útočníka Kylea Beache. Ten odhalil, že se stal v roce 2010 obětí tehdejšího asistenta trenéra Brada Aldriche. Chicago ve stejné sezoně vyhrálo Stanley Cup a vedení klubu bylo nařčeno, že situaci dostatečně neřešilo.

Beach kromě vlastního přiznání požadoval od klubu vyrovnání. Obě strany se však dlouho nemohly dohodnout. Právníci Blackhawks poté požádali o zprostředkování vyjednávání a jako důvod uvedli fakt, že Beachovy požadavky byly až příliš vysoké a nereagovaly na návrh protistrany.

Ve společném prohlášení pak Beachova právnička Susan Loggansová a právní zástupci Chicaga prohlásili, že se vše snaží urovnat mimo proces soudního sporu.

Související obsah

​Nakonec došlo k dohodě na začátku prosince. "Obě strany s potěšením oznamují, že naše setkání vyústilo v dohodu mezi Blackhawks a Kylem Beachem. Blackhawks doufají, že tento výsledek přinese panu Beachovi určitou míru klidu a uzavření této kapitoly," uvedli zástupci Chicaga podle Sports Ilustrated.

Částka, na kterou si Beach díky vyrovnání přijde, nebyla zveřejněna. V průběhu podzimu už kvůli jedenáct let staré události padaly hlavy. Generální manažer Chicaga Stan Bowman odstoupil z funkce a společně s ním skončil na postu viceprezidenta pro hokejové záležitosti Al MacIsaac. Aldrichovo jméno bylo za trest vymazáno ze Stanleyova poháru a trenér Joel Quenneville, který Chicago tehdy trénoval, opustil svůj současný celek Floridu Panthers. Chicago navíc vyfasovalo mastnou pokutu, takřka 45 milionů korun.

"Doufám, že to vše povede k systémové změně a ta zajistí, že už se to nebude nikdy opakovat. A to proto, že to neovlivnilo jen mě v dospívání, ale i jako jedenatřicetiletého dospělého, takže to odnesly také děti," řekl o své zkušenosti už dříve sám Beach pro nhl.com a dal tak najevo, že kromě vyrovnání je pro něj důležité i to, aby se něco podobného už nikdy neopakovalo. Teď se definitivně dočkal spravedlnosti.

Chicagu se v NHL příliš nedaří, prohrálo například i bitvu s Coloradem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události