Další sporty

Seemanová předčasně končí na MS. Obrečely jsme to, říká trenérka

Seemanová předčasně končí na MS. Obrečely jsme to, říká trenérka
Česká plavkyně Barbora Seemanová | Zdroj: IG @bseemanova

Velká smůla potkala nejlepší českou plavkyni Barboru Seemanovou na mistrovství světa v krátkém bazénu, které se koná v Abú Zabí. Kvůli problémům se zády nemůže pořádně dýchat a nenastoupila do závodu na 100 metrů. Po konzultaci s trenérkou Petrou Škábovou se rozhodly, že nebudou riskovat další problémy, a Seemanová se vrací zpět do České republiky.

"S Bárou jsme se dohodly, že do dalších závodů na mistrovství světa již nenastoupí a poletí zpět do České republiky. Obě jsme rozhodnutí oplakaly," přiznala trenérka nejlepší české plavkyně. "Bára je neskutečná válečnice, ale zdraví má jen jedno a pustit ji do závodu v současném stavu by byl hazard," prozradila Škábová.

Seemanová měla problémy se zády už před mistrovstvím. "Je to pravděpodobně skřípnutý nerv, který u Báry omezuje hybnost, ale především působí velké potíže s dýcháním. Doma si dá pauzu, aby vše pořádně doléčila a teprve poté pojedeme dál," dodala Škábová.

Související obsah

​​Česká plavkyně má za sebou sezonu snů. Z evropských šampionátů si odvezla zlatou a stříbrnou medaili. Na olympijských hrách postoupila v závodě na 200 metrů až do finále, kde dohmátla jako šestá. Na letošním světovém šampionátu v krátkém bazénu nastoupila pouze do rozplavby na dvoustovce, kde skončila devátá a postup do finále jí unikl. Přihlášena byla i do závodu na 50 metrů volným způsobem.

Barbora Seemanová byla i hostem Snídaně s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události