Další sporty

Fernstädtová si zajela sezonní maximum. Jsem ráda, že jsem konečně zpět, říká

Fernstädtová si zajela sezonní maximum. Jsem ráda, že jsem konečně zpět, říká
Zdroj: Peter Macko

Nejlepší česká skeletonistka Anna Fernstädtová má za sebou nejlepší závod letošní sezony Světového poháru. V německém Altenbergu dojela na osmém místě a o čtyři příčky se zlepšila oproti svému dosavadnímu maximu, které zajela na stejné trati.

25letá závodnice obhajuje ve Světovém poháru celkové páté místo. Po pátečním závodu jí patří 16. příčka, i když se pomalu začíná zlepšovat. Za vítěznou Němkou Tinou Hermannovou zaostala o 1,07 sekundy. "Jsem moc ráda, že jsem konečně zpět v top deset. Konečně se všechno povedlo, i když něco by mohlo být ještě lepší. Obě jízdy jsem dala poměrně dobře," hodnotila poslední závod Fernstädtová.

"Jsem spokojená i se starty. Jsem ráda, že jsem závod ukončila takto a zlepšila jsem si náladu po posledních závodech," doplnila půvabná sportovkyně. Přesto s první polovinou sezony úplně spokojená není. "Nebyla taková, v jakou jsem doufala. První čtyři závody pro mě byly špatné. Teď Altenberg šel poměrně dobrým směrem. Pořád je tam spousta práce. Hodně jsme testovali na olympiádu. Ale teď doufám, že už to bude pokračovat jako v Altenbergu," doufá trojnásobná juniorská mistryně světa.

Související obsah

​Teď ji čeká ale zasloužený vánoční odpočinek. "Nyní na pár dní pojedu do Šumperku, budu mít ještě nějaké tréninky a kolem 22. prosince pojedu s mamkou do Německa. Malí půjdou lyžovat a já budu doma s bráchou a taťkou. Na den pojedu také k babičce. Na ten klid už se těším. 26. prosince pak mířím na další závody do Siguldy," představila své další plány.

Česká skeletonistka letos jezdí s novou helmou, která jí byla vyrobená přímo na míru:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události