Další sporty

Fernstädtová vylepšila sezónní maximum, čtyřikrát padl traťový rekord

Fernstädtová vylepšila sezónní maximum, čtyřikrát padl traťový rekord
Anna Fernstädtová Zdroj: Vlastimil Vacek/Sport Invest

Skeletonový závod žen v německém Altenbergu nevyšel Anně Fernstädtové úplně podle představ, nicméně dvanáctým místem vylepšila své maximum z letošní sezony. V druhém kole se jelo extrémně rychle a traťový rekord se hned čtyřikrát vylepšil.

V prvním kole Fernstädtová zajela dvanáctý nejrychlejší čas, takže naděje na první umístění v elitní desítce v letošní sezoně stále žila, jenže Ruska Nikitinová ji v druhém kole překonala. Česká závodnice si ovšem dvanácté místo udržela, jelikož Italka Margagliová se na trati vybourala.

V druhém kole bylo k vidění fantastické množství rekordních jízd. Starý traťový rekord pokořila nejprve o tři setiny Američanka Uhlaenderová. Její čas 57,74 vylepšila o další dvě setiny Ruska Kanakinová. V součtu s prvním kolem to ovšem Američance stačilo na osmé místo a Rusce na sedmé.

Nové maximum poté ještě vylepšila časem 57,61 Janine Flocková z Rakouska. Ta nakonec skončila na bronzové příčce, Ruska Tararyčenkovová za ní zaostala o pouhou setinu, takže v součtu obou časů se dostala před ni. Poslední na trať vyjela domácí závodnice Tina Hermannová, která se postarala již o čtvrté překonání dřívějšího traťového rekordu. Časem 57,52 zválcovala rekord Flockové a v součtu obou kol zvítězila o 31 setin sekundy.

Související obsah

​Anna Fernstädtová svým dvanáctým místem zapsala nejlepší výsledek sezony, v předchozích dvou závodech v Innsbrucku totiž skončila na 14. a 16. místě.

Úvod sezony nevychází Fernstädtové podle představ, ale na olympiádě bude chtít zaútočit na medaili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.