Plzeň uspěla v Karviné a dotáhla se na Slavii. Spartu spasil Hložek

Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Česká Fortuna liga má na svém programu poslední kolo před zimní pauzou. A z vítězství se raduje Plzeň, která porazila Karvinou. Sparťanské fotbalisty spasil Adam Hložek, který byl jediným střelcem v utkání s Hradcem Králové. Uspělo také Slovácko, které porazilo Jablonec a Bohemka doma padla s Pardubicemi.

Sparta hrála s Hradcem Králové a nebyl to pro ni zrovna jednoduchý zápas. V prvním poločase to byla velká dieta. Největší šanci měl domácí Vlkanova, ale v dobré pozici přestřelil. Více zajímavých možností bylo k vidění po změně stran. Nejprve se dostal do dobré pozice Pulkrab a příležitost měl také Wiesner, ani jeden ale skóre nezměnil.

Rozhodnutí tak přišlo v 75. minutě. Adam Hložek předvedl parádní individuální akci, kdy ho nikdo od poloviny hřiště nedokázal zastavit, následně ve vápně zasekl a levačkou propálil gólmana Vízka. Deset minut před koncem zachránilo letenský celek břevno po střele Vašulína. Sparta si tak i s trochou štěstí dokráčela ke třem bodům a podzim zakončí na třetím místě.

​Plzeň byla v úvodu lepší a vypracovala si šanci. Sýkora běžel sám na branku ale nedal. Za domácí tak dvakrát zahrozil Mikuš, ale ani on se skóre nepohnul. První a jediná branka přišla na konci prvního poločasu. Sýkora našel Milana Havla, jenž přesně a prudce vypálil na zadní tyč.

Po změně bylo k vidění několik gólových šancí na obou stranách. Ale buď pokusy zamířily mimo, nebo byli připravení gólmani. Plzeň tak zvítězila 1:0, zapsala čtvrtou výhru v řadě a bodově se dotáhla na první Slavii. S jistotou tak přezimuje na druhém místě.

​V zápase Slovácka s Jabloncem byli domácí favority, což začali potvrzovat už v desáté minutě. V tu chvíli Václav Jurečka dorazil míč, který mu vybojoval Kalabiška, do sítě. Šest minut před koncem první půle ale Jablonec srovnal krok. Tomáš Hübschman byl připravený na zadní tyči a balón doklepl do branky.

Do vedení tým z Uherského Hradiště poslal veterán Milan Petržela, který využil zaváhání hostující obrany. Severočeši v dalším průběhu sice skórovali ještě dvakrát, ale oba góly po zásahu VARu byly odvolány. Slovácko tak podzimní část zakončí na čtvrtém místě.

V Ďolíčku se střetly dva týmy, které ho mají jako domácí stánek. Bohemians přivítali Pardubice a z vítězství se radovali Východočeši. Pražský celek porazili 2:1.