NHL

Zápas Dallasu přerušil zákeřný faul. Hráče odnesli na nosítkách

Utkání Dallasu s Chicagem hned v úvodu přerušil brutální faul na centra Stars Tannera Kero. Brett Connolly do něj nalétl v plné rychlosti a poslal ho k zemi. Při dopadu se Kero uhodil do hlavy a zůstal ležet v bezvědomí.

K děsivému faulu daleko za hranou hokejových pravidel došlo už ve čtvrté minutě utkání. Kero se u mantinelu zrovna obracel za pukem, když se zezadu přiřítil útočník Chicaga Brett Connolly a srazil ho k zemi.

Kero se při pádu uhodil do hlavy o led i mantinel. Na pomoc mu přispěchal tým lékařů, který jej za doprovodu spoluhráčů na nosítkách eskortoval z ledové plochy. Podle pozápasových zpráv je Kero při vědomí a komunikuje. Byl převezen do nemocnice, kde podstoupí preventivní vyšetření.

"Tohle nepřejete nikomu. Connolly není tenhle typ hráče, nevím, jestli šlo o nešťastnou kolizi nebo ho neviděl. Hlavně doufám, že je Tanner v pořádku," vyjádřil se k faulu trenér Blackhawks Derek King.

Spoluhráč Dominika Kubalíka za nepřiměřený zákrok inkasoval pět plus do konce utkání. Početní výhodu hned dvakrát využil Pavelski a poslal Dallas do vedení 2:0. Zápas se nakonec rozhodoval v prodloužení, kde se trefil John Klingberg a zařídil výhru Dallasu 4:3.