Hokej

Winnipeg povolal z farmy Kristiana Reichla, Čech může zažít debut v NHL

Winnipeg povolal z farmy Kristiana Reichla, Čech může zažít debut v NHL
Český útočník Kristian Reichel v dresu Manitoby. | Zdroj: Profimedia.cz

Kristian Reichel byl povolán do prvního týmu Winnipegu. Český hokejový útočník s týmem podepsal v roce 2020 dvouletý nováčkovský kontrakt a nyní má šanci na to, aby zažil ostrý debut v soutěžním zápase NHL. Společně s ním si Jets ze své farmy v Manitobě vytáhli také C. J. Suesse. Klub tak zareagoval na zranění Blakea Wheelera, který bude dlouho mimo.

Od sezony 2017/2018 působí v zámoří. Nejprve hrál WHL za Red Deer Rebels, tři uplynulé sezony pak strávil v AHL, kde hájil barvy Manitoby Moose. V roce 2020 podepsal český forvard Kristan Reichel dvouletý nováčkovský kontrakt s Winnipegem, do prvního týmu se však neprobojoval a i v letošní sezoně hrál na farmě v Manitobě.

Během dosavadních pětadvaceti zápasů zaznamenal třiadvacetiletý útočník dvanáct kanadských bodů za pět branek a sedm nahrávek. Teď má velkou šanci na svůj premiérový start v nejslavnější lize světa. Winnipegu se totiž zranil Blake Wheeler, na což klub zareagoval povoláním dvou hráčů – C. J. Suesse a právě Kristiana Reichla.

Související obsah

​Pokud syn slavného českého útočníka a olympijského vítěze Roberta Reichla naskočí do některého ze zápasů NHL, bude dalším odchovancem Litvínova, kterému se to povede. Může se tak stát už dnes večer v duelu proti St. Louis Blues. Winnipeg je momentálně na deváté příčce Západní konference, v Centrální divizi je na 5. místě.

Takhle krásně se Kristian Reichel trefil v přípravě proti Vancouveru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události