Hokej

NHL odkládá další zápasy. Olympijská účast nejlepších hráčů se vzdaluje

NHL odkládá další zápasy. Olympijská účast nejlepších hráčů se vzdaluje
Colorado si v zápase NHL poradilo s Detroitem, Red Wings nepomohl ani gól a nahrávka Filipa Hronka. Zdroj: Profimedia.cz

Hokejová NHL v poslední době svádí neúspěšný boj s koronavirem a kvůli množství nemocných hráčů už byla odložena řada zápasů. Vedení soutěže i hráčská asociace NHLPA se proto rozhodly, že odloží všechny přeshraniční zápasy od 20. do 23. prosince. Jedná se přesně o dvanáct utkání.

V uplynulých dnech to byl velmi častý jev. V několika utkáních zámořské NHL nepadlo ani úvodní buly a došlo k jejich zrušení. Důvodem jsou stále rostoucí problémy s Covidem-19, kterým se v poslední době nakazily desítky hokejistů.

Vedení soutěže i hráčská asociace NHLPA se proto rozhodly jednat a nechaly odložit všechny přeshraniční duely mezi týmy z USA a Kanady v časovém rozmezí od 20. do 23. prosince.

Související obsah

​Vzhledem k blížícím se zimním olympijským hrám navíc odstartovaly také další diskuze o tom, zda se hráči velkého sportovního svátku budou moci zúčastnit, nebo ne. "Prioritou číslo jedna je zachování zdraví a bezpečnosti komunity NHL," uvádí podle The Athletic zpráva o současné situaci.

Hráč Minnesoty Marcus Foligno prý v neděli dokonce řekl, že Hry se najednou zdají být velkým "kdyby". "Pro některé hráče je to životní příležitost. Mají plné právo jet a reprezentovat svoji zemi. Za ty kluky je mi smutno, je to těžké rozhodnutí," doplnil. Definitivně tak nejspíš bude jasno v příštích dnech.

O covidové situaci v NHL nedávno promluvil i útočník Tomáš Hertl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události