Tenis

Tenistka Raducanuová se dočkala velké pocty, stala se osobností roku

Tenistka Raducanuová se dočkala velké pocty, stala se osobností roku
Emma Raducanuová po porážce v Indian Wells Zdroj: Profimedia

Devatenáctiletá Britka letos šokovala tenisový svět, když z pozice kvalifikantky opanovala US Open. Emma Raducanuová ze svého opojného triumfu těží dodnes. Stanice BBC ji dokonce vyhlásila nejlepší sportovní osobností roku 2021. V anketě porazila skokana do vody Toma Daleyho a plavce Adama Peatyho.

Na posledním Grand Slamu letošní sezony dokázala takřka nemožné. Přestože do hlavního turnaje na US Open prošla z kvalifikace, na jeho konci oslavila triumf. Talentovaná britská tenistka Emma Raducanuová připravila tenisovým fanouškům velké překvapení a díky vítězství sbírá i další vavříny. 

Naposledy totiž triumfovala v anketě BBC o největší sportovní osobnost uplynulého roku. O radostné novině se dozvěděla v Abú Zabí, kde se zotavuje z onemocnění covid-19. V pořadí porazila jak skokana do vody Toma Daleyho, tak plavce Adama Peatyho. Týmem roku se stali angličtí fotbalisté a trenérem Gareth Southgate.

Související obsah

​O své pocity z vítězství se Raducanuová podělila i navzdory karanténě, a to pomocí videa přes Zoom. "Je pro mě ctí být ve společnosti dalších nominovaných a vyhrát. Je to úžasné. Anketu jsem sledovala, když jsem vyrůstala, takže jsem opravdu šťastná, že se můžu připojit k předchozím vítězům. Minulý rok byl naprosto šílený," uvedla podle listu The Guardian.

Z tenistky Raducanuové se přes noc stala celebrita. Zavítala například na premiéru nové bondovky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události