Hokej

Konec spekulací. Filip Pešán povede reprezentaci i na olympiádě

Konec spekulací. Filip Pešán povede reprezentaci i na olympiádě
Filip Pešán Zdroj: Profimeda

Filip Pešán bude hlavním trenérem národního týmu i na olympijských hrách v Pekingu. Jeho pozici potvrdil i svazový mluvčí Zdeněk Zikmund. Vše ještě potvrdí výkonný výbor, který zasedne příští pondělí.

Česká hokejová reprezentace prožívá nejhorší start do sezony za posledních 20 let. Ze šesti utkání zapsala šest porážek. Na Filipa Pešána se tak svalila velká vlna kritiky od expertů i veřejnosti. O jeho odchodu se ale momentálně neuvažuje a na olympijských hrách povede tým jako hlavní kouč.

"Od nikoho ze členů výkonného výboru jsme nezaznamenali návrh na změny v realizačním týmu. V současné chvíli se žádné změny nechystají," potvrdil redakci TN.cz tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

Související obsah

​Výkonný výbor bude zasedat v pondělí a nepředpokládá se, že by Pešán měl střídačku opustit. "Výkonný výbor je nadřazený generálnímu manažerovi, ale jak řekl Tomáš Král, hodně přihlíží právě jeho názoru," doplnil Zikmund.

Právě generální manažer Petr Nedvěd prozradil serveru iSport.cz, že Pešán ve své pozici zůstává. Hokejový turnaj na olympijských hrách začíná pro českou reprezentaci 9. února, kdy se střetne s Dánskem.

Na olympijských hrách s největší pravděpodobností budou chybět hokejisté z NHL. Už se pouze čeká na oficiální prohlášení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události