Fotbal

Legendární San Siro nahradí Katedrála. Milán ukázal nový fotbalový stadion

Legendární San Siro nahradí Katedrála. Milán ukázal nový fotbalový stadion
Atmosféra na San Siru, které nahradí Katedrála Zdroj: profimedia.cz

Už několik let se mluví o tom, že legendární San Siro již nebude hlavním stadionem dvou hlavních milánských celků. Jeden z nejikoničtějších stadionů fotbalové historie bude nahrazen novější Katedrálou, která ale pojme mnohem méně fanoušků. V předchozích dnech byly představeny první návrhy moderního stánku.

Milánští fanoušci se konečně dočkají. Legendární San Siro přestane být svatostánkem Interu a AC v roce 2027, stadion nahradí stavba s názvem Katedrála, která se začne brzy stavět. Projekt je inspirovaný milánskou katedrálou Narození Panny Marie (Duomo di Milano).

"Na míru šitá sedací místa Katedrály budou nejintimnější v Evropě, přivedou fanoušky blíže k akci a vytvoří nezapomenutelnou atmosféru," zní od projektantů. Oproti San Siru se sníží kapacita, nejmodernější komplex pojme 65 000 fanoušků. 

Související obsah

"Nové San Siro bude pro svou silnou identitu a rozpoznatelnost nejkrásnější stadion na světě," řekl prezident klubu AC Milán Paolo Scaroni. Těžko říci, jak přechod z legendárního stadionu na moderní stánek přijmou nejvěrnější fanoušci. 

O návrh se postarala architektonická firma Populous, která například postavila londýnský stadion Wembley či stadiony Arsenalu a Tottenhamu. Katedrála bude postavena v blízkosti San Sira, které by mělo být z většiny zbourané.

Stadion San Siro byl postaven v roce 1926 a na zimních olympijských hrách za čtyři roky oslaví sté výročí. Poté půjde k zemi.

Aktuálním lídrem italské Serie A je Inter Milán, který vede právě před druhým AC:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události