Další sporty

Samková je zpátky v Česku. Olympijské hry jsou stále nejisté

Samková je zpátky v Česku. Olympijské hry jsou stále nejisté
Česká snowboardcrossařka Eva Samková Zdroj: profimedia.cz

Česká snowboardcrossařka Eva Samková se vrátila z nemocnice v rakouském Montafonu, kde podstoupila operaci obou kotníků. Olympijská šampionka z roku 2014 aktuálně rehabilituje, ale jak to bude s její účastí pod pěti kruhy v Pekingu, to je zatím ve hvězdách.

"Jsem zpátky v Praze, každý den mám rehabilitaci a další hojivé procedury. Probíhá to dobře, mám kolem sebe nejlepší tým. Jdu den po dni a uvidím, jak to bude. Na prognózy je ještě hrozně brzo a nerada bych je dělala," prozradila Samková. "Děkuju všem za krásné vzkazy, nabídky pomoci a přání, ať se mi dobře daří. Nečekala jsem, že toho bude tolik," dodala s úsměvem stříbrná medailistka z olympijských her v Pchjongčchangu v roce 2018.

Samkovou momentálně dává dohromady Pavel Kolář, lékař Jiří Dostal a několik dalších specialistů. "Operace ve Schrunsu proběhla v pořádku, s velmi dobrým výsledkem. Nyní probíhá intenzivní rehabilitace. Je předčasné spekulovat o možnosti účasti Evy na olympijských hrách," řekl Dostal.

Související obsah

"Musíme si uvědomit, že se zranila před necelými dvěma týdny. Základním cílem naší péče je, aby byla Eva zdravá a aby se její zranění správně zahojilo. Všichni se snažíme, aby byla na sněhu co nejdřív, ale to teď není hlavní. Primární je zdraví," prozradil doktor Dostal.

Zatím tak není jasné, jestli bude Samková startovat na olympijských hrách, které v čínské metropoli startují 4. února. Úspěšná česká sportovkyně se zranila 11. prosince při závodu smíšených týmů v rakouském Montafonu. Při dojezdu si zlomila oba kotníky a ihned večer podstoupila operaci, po které má v nohou šrouby.

O zranění Evy Samkové jsme informovali i v Televizních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události