Další sporty

Samková je po operaci. V nohách má šrouby, jak to bude s olympiádou?

Eva Samková má za sebou operaci obou kotníků, které si zlomila v cílové rovince týmového závodu v rakouském Montafonu. Zákrok dopadl dobře a česká snowboardistka nic nevzdává, start na zimní olympiádě v Pekingu je však ohrožen.

"Takhle jsem si průjezd cílem nepředstavovala, ale to je život. Když chcete být nejrychlejší na světě, někdy to hodně bolí. Díky všem za vzkazy a podporu. Děkuji lékařům za super péči. A navíc za pokoj s výhledem a spoustou světla. V nohách mám šrouby, které by měly kotníky zpevnit. Uvidíme, jak se to bude hojit, ale budu bojovat!" vzkázala z nemocnice olympijská vítězka ze Soči skrze tiskovou zprávu.

Samkovou operovali na klinice v Montafonu – Schrunsu. Podle vyjádření týmu kolem české závodnice zákrok dopadl dobře a Samková nyní čeká na převoz z Rakouska do Prahy.

Související obsah

Datum návratu na prkno je však velká neznámá. Ačkoli je Samková velká bojovnice, zranění potřebuje čas. Ohrožen je tak i start na zimní olympiádě v Pekingu, která začíná už 4. února 2022.

"Na jakékoliv prognózy je ještě brzo, je to ale otázka minimálně několika týdnů. Evka se jen tak nevzdává. Nehroutí se a věřím, že i to jí pomůže, aby se vrátila silná," řekl manažer Evy Samkové Tomáš Kraus.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události