Fotbal

Kouč United by zrušil Ligový pohár. Chce i návrat pěti střídání do Premier League

Kouč United by zrušil Ligový pohár. Chce i návrat pěti střídání do Premier League
Trenér United Ralf Rangnick v objetí s Cristianem Ronaldem Zdroj: profimedia.cz

Trenér Ralf Rangnick je u fotbalistů Manchesteru United zatím pouze necelý měsíc. Nicméně za tu dobu stihl nasbírat dostatek poznatků a nyní také vyjádřil názor na současný stav Premier League. Německý kouč by byl pro, aby se do anglické ligy vrátilo pět střídání a taky by chtěl zrušit Ligový pohár.

Premier League totiž aktuálně trápí nahuštěný program, který ještě více zhoustl kvůli covidu, jenž zapříčinil odklad několika utkání. Fotbalisté si tak moc volna neužijí ani během vánočních svátků. To hráči Manchesteru United dostanou podle slov kouče Rangnicka na Vánoce volno. Poprvé od roku 2009 totiž United nebudou hrát na tzv. Boxing day (26. prosince).

Podle rozpisu zápasů je čeká další duel až 27. prosince proti Newcastlu.

Sám německý kouč se pak na tiskové konferenci rozpovídal o současné nelehké situaci v anglické lize a nabídl několik témat k diskuzi. Rangnick by byl zejména pro, aby se zrušil Anglický ligový pohár (Carabao Cup). "Anglie je jediná nejvyšší liga, která hraje dvě pohárové soutěže. Ve Francii druhý pohár už zrušili," prohlásil kouč Manchesteru United.

Související obsah

"Ligový pohár se stále zachovává pro týmy třetí a čtvrté ligy, aby se zlepšila finanční situace těchto klubů. Ale v napjatém kalendáři s příliš mnoha zápasy je to něco, o čem bychom měli mluvit a diskutovat," dodal Rangnick ke Carabao Cupu, jenž v kalendáři doplňuje ještě Anglický pohár, neboli FA Cup.

63letý německý stratég by byl pak pro, aby se v Anglii opět zavedlo pravidlo o pěti střídáních, které se zavedlo v době pandemie. V Premier League se totiž narozdíl od jiných evropských soutěží vrátili k modelu s maximálně třemi hráčskými změnami během utkání.

Související obsah

"Anglie je jediná země, kde nepovolují pět náhradníků. Když covid před 18 měsíci začínal, bylo rozhodnuto, že každý tým může nahradit pět hráčů. Myslím, že to bylo správné rozhodnutí mít více možností, jak vyměnit hráče a ušetřit jejich energii, zvláště pokud se teprve zotavili z covidu," myslí si Ralf Rangnick. "Totéž platí právě teď. Jsme v podobné situaci, v jaké jsme byli před rokem a půl, a nevidím důvod, proč by to nemělo být stejné," dodal trenér Manchesteru United, podle kterého má pět střídání také lepší vliv na hráče v kabině, jelikož se jich více dostane do hry a fotbalisté jsou pak podle jeho slov spokojenější.

Manchester United je aktuálně v Premier League na 6. místě, má však dva zápasy k dobru. Kouč Ralf Rangnick zatím vedl svůj tým ve dvou ligových zápasech (proti Crystal Palace a Norwichi) a Rudí ďáblové dvakrát vyhráli 1:0.

V týdnu se hrál Carabao Cup a ve čtvrtfinále této soutěže končí West Ham, jenž nestačil na Tottenham. Prohru neodvrátil ani Tomáš Souček, který spálil několik tutovek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události