Fotbal

Fotbalová vánoční přání: Souček, Slavia, Baník i korejština

Štědrý den ve sportovním světě znamená alespoň kratičkou pauzu takřka veškerého dění. Český fotbal v tomto není výjimkou, a tak si některé kluby daly práci a prostřednictvím videovzkazu popřály svým fanouškům šťastné prožití svátků. V případě pražské Dukly navíc nechybí ani přání v korejštině.

"Chtěl bych vám všem popřát šťastné a veselé svátky. Hodně štěstí a pohody s rodinou a s těmi nejbližšími," popřál za českou reprezentaci její kapitán Tomáš Souček.

Ani jeho bývalý klub a aktuální český mistr Slavia na své fanoušky nezapomněl. Kromě přání českých hráčů a trenéra Trpišovského, pozdravili své fanoušky v angličtině také Dán Alexander Bah a Rumun Nicolae Stanciu.

"Drazí fanoušci Slavie, přeji vám veselé Vánoce," popřál Bah. "Doufám, že vás uvidím brzy po prázdninách, až to zas bude lepší," dodal dánský hráč. "Veselé Vánoce fanoušci Slavie, přeji vám všechno nejlepší a užijte si svůj čas s rodinou," vzkázal fanouškům Stanciu.

To druholigová Dukla zvolila originálnější variantu a nechala hráče mluvit ve svých rodných jazycích. Slyšet tak jsou přání i v ukrajinštině, francouzštině a korejštině. V druhé polovině videa si to ovšem hráči prohodili, takže Lukáš Buchvaldek zkoušel popřát ukrajinsky. Daniel Kozma francouzsky, a Ukrajinec Kovernikov dokonce korejsky.

Kim Seung Bin a Arnaud Konan se na závěr obstojně vypořádali s českým: "Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok."

Související obsah

Cestu rodných jazyků zvolil i Baník, takže fanoušci ostravského celku mohli slyšet přání v šesti různých jazycích, včetně holandštiny či srbštiny.

Viktoria Plzeň zvolila úplně jiný formát a ve videu zhodnotila úspěchy celého roku, který se nesl v duchu oslav 110 let od založení klubu. "Do nového roku vám přejeme hodně zdraví, hodně štěstí a věříme, že při nás budete stát i v tom nadcházejícím roce," zakončil video svým přáním trenér Michal Bílek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události