Hokej

Jako od hvězd NHL. Český útočník se zaskvěl nádherným lakrosovým gólem

Krásné trefy obvykle padají hlavně v hokejové NHL, občas se ale parádní branka "urodí" i v některé z dalších světových soutěží. Tentokrát si fantastickou podívanou užili fanoušci v duelu rakouské ICEHL mezi Znojmem a Fehérvárem. Útočník Radek Prokeš v něm totiž převedl nádhernou akci, kterou zakončil tzv. gólem Michigan.

Znojemští Orli se mohli na Štěpána radovat z pozdního vánočního dárku. V zápase ICEHL se totiž utkali s maďarským Fehérvárem a zvítězili 6:3. Tříbodový zisk a triumf ale nebyly to jediné, z čeho mohli mít hráči Orlů i jejich příznivci radost. Užili si totiž jeden fantastický moment, který si budou ještě dlouho pamatovat.

Jedna z branek padla po vynikající akci znojemského forvarda Radka Prokeše. Ten si zpracoval kotouč u pravého mantinelu v obranném pásmu soupeře, obkroužil s ním svatyni Fehérváru a vlastní akci vyšperkoval gólem z dílny "Michigan".

Puk doslova nabral na hůl a zasunul přímo pod víko soupeřovy branky. Sám úspěšný střelec poté na webových stránkách Znojma přiznal, že fintu s prvky florbalu pečlivě trénuje.

Související obsah

"Věnuju se tomu velmi často na tréninku. Už jsem to v zápasech párkrát zkoušel, ale až dnes mi to poprvé vyšlo. Bylo to na začátku třetiny, takže byl čistý led, a navíc mě nikdo nenapadal, když jsem vyjel z rohu. Já si na tohle fakt věřím a pravděpodobnost, že se mi to za těchto okolností povede, je celkem vysoká. Jsem moc rád, že se to povedlo," uvedl.

Prokeš ale není jediný, kdo v poslední době vsítil gól "Michigan". Při zápase EHT ho letos předvedl ruský supertalent Matvej Mičkov. V NHL se o něj kdysi pokusil Andrej Svečnikov, který byl prvním hokejistou této soutěže, jenž uspěl. Uspěl i například Filip Forsberg a dvakrát dokonce Nils Höglander, ale tomu se to ani jednou nepovedlo v NHL.

Podobná branka padla i v české Chance lize. Několikrát se o ni postaral finský snajpr Markus Korkiakoski. Poprvé v dresu Litoměřic, poté v barvách Poruby.

Zcela původním autorem trefy ale byl vcelku neznámý hokejista Mike Legg. Ten ji ukázal světu v roce 1996, když se proti sobě utkaly univerzity Michiganu a Minnesoty. Nejvíc se jím proslavil Mikael Granlund, po němž se finta rovněž často označuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události