šipky

Duijvenbode prohrával 0:3 na sety, nakonec se raduje z postupu

Dirk van Duijvenbode se raduje z postupu | Zdroj: Profimedia

Šipkařské mistrovství světa odstartovalo zápasy 3. kola. V něm parádní bitvu svedl Dirk van Duijvenbode, který otáčel stav s Rossem Smithem z 0:3. Nakonec zařadil vyšší rychlostní stupeň a vyhrál 4:3. Dál jde i favorizovaný Michael Smith, který porazil Williama O'Connora a v posledním zápase prohrál Florian Hampel s Raymondem Smithem.

Zápas mezi Rossem Smithem a Dirkem van Duijvenbodenem měl dvě naprosto odlišné části a nabídl obrovské drama. První část patřila 34. hráči světa Smithovi. Ten jednou svého soupeře brejkl a šel do vedení. Ve druhé sadě si oba borci servis podrželi, což byla výhoda pro Angličana a vedl 2:0. I ve třetím setu si oba borci drželi podání do stavu 2:2, Nizozemec ale podání ztratil a už prohrával 0:3.

Jenže se nevzdal a čtvrtý set urval v posledním legu. Následně se radoval v pátém i šestém a bylo to 3:3. Rozhodnout tak musel poslední sedmý set. Oba hráči se několikrát trápili na zavírání, ale nakonec favorizovaný Duijvenbode zavřel double šest a raduje se z postupu do osmifinále.

​I ve druhém duelu nastoupil Smith, ale ten nejslavnější, Michael. Bully Boy se postavil proti Irovi Williamu O'Connorovi. A ten začal lépe, když v prvním setu Smithovi sebral servis a vyhrál 3:1. Devátý hráč světa ale svou hru zlepšil, zavřel jednou 124, pak 128 a otočil na 3:1 na sety. O'Connor utkání sice zdramatizoval ziskem pátého setu. V tom šestém sice oba hráči podrželi podání, což byla výhoda pro Smithe, jenž do setu podával jako první a nakonec zvítězil 4:2.

Posledním do party Smithů byl Raymond. Ten vyzval Němce Floriana Hempela. Úvod zápasu vyšel lépe Australanovi, který první dva sety získal na svou stranu. Poté si podařilo Hempelovi snížit, ale Smith opět odskočil do vedení o dvě sady. Favorizovaný Němec tak bojoval v pátém setu o přežití a oba šipkaři si drželi podání. Stav byl tedy 2:2 na legy a ten poslední šel na stranu Raymonda Smithe. Hempel netrefil jednu šipku na snížení a Smith tak trestal. Po vítězství 4:1 tak postupuje Australan.

Výsledky 3. kola:

Ross Smith – Dirk van Duijvenbode 3:4 (3:1, 3:2, 3:2, 2:3, 0:3, 1:3, 1:3)
Michael Smith – William O'Connor 4:2 (1:3, 3:2, 3:1, 3:0, 2:3, 3:2)
Florian Hempel – Raymond Smith 1:4 (1:3, 2:3, 3:2, 1:3, 2:3)

Na letošním mistrovství světa už byly k vidění také dvě devítky. Tu první zavřel William Borland: