Fotbal

Ve druhé lize Terryho nechtěli, nyní se vrací zpět do Chelsea

Ve druhé lize Terryho nechtěli, nyní se vrací zpět do Chelsea
Zdroj: isifa.com

John Terry se vrací do Chelsea. Legendární obránce, který s klubem dosáhl velké řádky úspěchů, bude v londýnském klubu vykonávat funkci konzultanta pro mládežnickou akademii. Během tohoto angažmá si ale bude hledat jinou práci, protože by rád usedl na trenérskou lavičku. Již se o to pokoušel u některých druholigových týmů, ale vždy byl slušně odmítnut.

John Terry Chelsea opustil před čtyřmi lety, když přestoupil do Aston Villy, kde po jedné sezoně ukončil profesionální kariéru a stal se asistentem trenéra. S touto rolí skončil letos v létě s tím, že chce mít více času na rodinu. Nyní mu už ale práce ve fotbalovém prostředí začala chybět, a tak se vrací do Chelsea jako konzultant pro mládežnickou akademii, kde bude mít na starost tréninky a bude radit mladým hráčům a jejich rodičům. 

"Johnova časová flexibilita je prospěšná jak pro něj, tak pro naši akademii, protože mu umožňuje pokračovat v rozvoji vlastních trenérských schopností a může během toho plnit i jiné závazky. Navíc bude plně využíván v rámci našeho rozvojového programu," stojí také v oficiálním prohlášení na webových stránkách klubu. 

Nástup do nové funkce Terry oznámil také na svých sociálních sítích. "Jsem nadšený, že můžu oznámit, že se vracím domů a přebírám roli konzultanta pro akademii Chelsea. Kromě vedení tréninků budu také zapojen do diskuzí s trenéry a mentorování mladých hráčů," informoval bývalý kapitán Chelsea své fanoušky.

Tuto informaci s nadšením přijal i šéf akademie Neil Bath. "Jsme potěšeni, že můžeme přivítat Johna zpět v Cobhanu. Je samozřejmé, že jeho zkušenosti ve fotbale, jak z pozice hráče světové třídy, tak asistenta trenéra v Premier League, budou neocenitelné pro každého v budově. Nemůžeme se dočkat, až začne."

Související obsah

​Terry se ale nijak netají tím, že tato funkce je pro něj je přestupní stanicí, protože by se rád stal manažerem nějakého z klubů. Podle britských médií již zkoušel kontaktovat nějaké kluby ze druhé nejvyšší anglické soutěže, ale byl zdvořile odmítnut. 

John Terry v Chelsea hrál dlouhých devatenáct let, během kterých nastoupil do 492 zápasů, v nichž vstřelil 41 gólů. S klubem vyhrál pětkrát Premier League a v roce 2012 zvedl jako kapitán trofej pro vítěze Ligy mistrů. 

Chelsea se dostala už do semifinále Carabao Cupu, ve kterém se utká s Tottenhamem, který si takto poradil s West Hamem. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události