Motorsport

Tak ostrý prolog jsem snad nikdy nejel, říká Michek po skvělém úvodu na Dakaru

Velice povedený dakarský start má za sebou motocyklista Martin Michek. Ten si v prologu vyjel 14. místo a zařadil se mezi nejlepší závodníky na továrních strojích. Samotná etapa mu však přišla pořádně těžká.

"Takový ostrý prolog jsem snad nikdy nejel. Co pořadatel sliboval, to splnil. Vypadá to, že trasa povede podobným terénem v následujících dnech. Asi nepojedeme po velkých technických dunách, ale spíše po rychlých a menších, občas se to proloží písčitou rovinkou s kamením," prohlásil Martin Michek, jenž nakonec dojel na 14. místě se ztrátou 51 vteřin na vedoucího Daniela Sanderse. Michekova ztráta se však stejně jako u ostatních jezdců vzhledem k délce prologu násobila pěti.

"S časem jsem moc spokojený, přede mnou jsou kluci z továrních týmů. Ukázal jsem, že mám rychlost a mohu je trápit, což chci dělat neustále," dodal jezdec týmu ORION – Moto Racing Group.

Související obsah

​To motocyklista Milan Engel nabral v úvodu ztrátu více než 13 minut. "Tím, že jsem startoval zezadu, tak už trasa byla načmáraná, jelo se fakt rychle. Ani jsem se nestačil dívat do roadbooku. Proto jsem jel spíše na jistotu, podle toho vypadal také výsledek," prozradil závodník, kterému patřilo po dnešku 39. místo.

Související obsah

​Jedna z nejtěžších překážek sobotního dne byl dlouhý přejezd do bivaku, který činil přes 600 kilometrů. "Vůbec to neutíkalo, bylo to vyčerpávající. Přemítal jsem nad svojí rodinou, diváky, fanoušky. Nakonec jsem myšlenkově vypnul," dodal Michek, který do druhé části první etapy vyjede po losu jako druhý. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události