Winter Classic opět bavilo. Nabídlo deset gólů a výhru Blues

Colton Parayko a Kirill Kaprizov Zdroj: Profimedia

Hokejoví fanoušci se konečně dočkali. Na Nový rok se odehrálo tradiční Winter Classic, tentokrát na baseballovém stadionu Target Field. A zápas Minnesoty se St. Louis bavil. Blues nakonec zvítězili 6:4.

Skóre otevřel David Perron v 15. minutě, který měl štěstí, že mu kotouč přikopl Merrill. Jenže o 25 sekund později bylo srovnáno. Po levé straně si to pádil Kirill Kaprizov, který poslal kotouč před branku, kde si ho do vlastní sítě srazil Mikkola.

Rozhodnutí přinesla druhá třetina, ve které St. Louis skórovalo hned pětkrát, zatímco Wild pouze jednou. Se stavem 6:2 po dvou periodách už se dalo něco dělat jen velmi těžko. Nicméně Minnesota to nevzdala a ještě zabojovala. V poslední části dvěma góly snížila na 4:6, ale víc nezvládla a před 38 619 diváky padla.

Hrály se ale i další zápasy. Toronto na domácím ledě naprosto zničilo Ottawu 6:0 a bodovali i čeští hokejisté. Po jedné asistenci zapsal David Kämpf a Ondřej Kaše. Naopak se nedařilo Seattlu, který doma jednoznačně nestačil na Vancouver v poměru 2:5.