Zkrat na úvod sezony. Kvitová podlehla hráčce ze třetí stovky žebříčku

Česká tenistka Petra Kvitová na turnaji v Adelaide. Zdroj: Profimedia.cz

Česká tenistka Petra Kvitová otevřela sezonu krutou porážkou. Hned v úvodním kole turnaje v Adelaide podlehla ve třech setech 263. hráčce světového žebříčku Priscille Honové.

Na začátek nového roku nebude Petra Kvitová vzpomínat vůbec v dobrém. Česká tenistka sice byla natěšená na start australské šňůry, která vyvrcholí na Australian Open, už v prvním kole turnaje v Adelaide si však musela sbalit rakety.

Nad její síly byla Australanka Priscilla Honová, jež se pohybuje v žebříčku WTA na úplně jiných příčkách než Kvitová. S 263. hráčkou světa se Češka trápila už od první sady, kterou vyhrála až v tiebreaku.

​Místo aby poté soupeřku položila na lopatky, stal se opak. Honová totiž druhý set opanovala poměrem 7:5. Rozhodnout tak musel závěrečný třetí set. V něm už byla domácí tenistka dominantní. V jednu chvíli vedla už 4:0 a vypadalo to na kanára. Kvitová se ještě na chvíli vzchopila, nakonec padla 2:6 a v celém duelu 1:2. S turnajem se tak jako jedna z favoritek loučí předčasně.

České barvy naopak udržela nad vodou Marie Bouzková, která se díky závěrečné výhře nad Ruskou Blinkovovou probojovala z kvalifikace do hlavní části turnaje.