Hokej

První kolo draftu NHL v ohrožení. Jiříčka nejspíš čeká operace, řekl trenér

První kolo draftu NHL v ohrožení. Jiříčka nejspíš čeká operace, řekl trenér
David Jiříček se zranil ve druhé třetině utkání s Kanadou Zdroj: Profimedia

Talentovaný hokejový obránce David Jiříček měl velmi dobře nakročeno, aby figuroval v prvním kole draftu NHL, které se uskuteční v červenci. V zápase proti Kanadě na juniorském mistrovství světa se ale po devíti minutách na ledě zranil a nejspíše jej čeká operace, která si vyžádá několikaměsíční rekonvalescenci. Potvrdil to jeho trenér z Plzně Václav Baďouček.

Hokejové mistrovství světa do dvaceti let, které se konalo na konci minulého roku, se vůbec nepovedlo. Nejenže se kvůli četným pozitivním případům koronaviru nedohrály ani základní skupiny a turnaj byl předčasně ukončen, ale ještě na něm utrpěl vážné zranění vazů v koleni talentovaný obránce David Jiříček.

"S největší pravděpodobností jej čeká operace. Ještě podstupuje vyšetření u našich doktorů, takže v nejbližších dnech budu moci dát přesnější informace," řekl trenér hokejové Plzně Václav Baďouček pro TN.cz.

Je tedy nejasné, jestli osmnáctiletý obránce ještě stihne zasáhnout do zbytku letošní sezony, ale to není pro Baďoučka prioritou. "Hlavně chceme, aby se stoprocentně vyléčil, protože je to mladý kluk. Nechceme uspěchat jeho návrat na led, aby to nemělo další následky v hokejové kariéře," řekl zkušený trenér. 

Související obsah

​Jiříček si i přes svoje mládí vybudoval v Plzni pevnou pozici, když mu po boku Vladimíra Kremláčka patřilo místo ve druhé formaci západočeského klubu. V průměru odehrál v zápase 18 minut a 26 sekund, což z něj udělalo nejvytíženějšího juniora v nejvyšší české hokejové soutěži. Ve 29 zápasech, do kterých nastoupil, vstřelil pět gólů a na dalších šest přihrál.

Jiříčkovo zranění je také velkou komplikací pro červencový draft NHL. Čekalo se, že by mohl tento talentovaný obránce figurovat už v první desítce hráčů, mezi kterými si budou týmy ze zámoří vybírat. Nyní je ale důležité, aby se dal zdravotně do pořádku. Ještě bude mít spoustu času na to, aby ohromil hokejový svět za oceánem.

Výkony dospělé hokejové reprezentace hodnotil Alois Hadamczik

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události