Hokej

Černý scénář naplněn. Hokejové mistrovství světa dvacítek bylo zrušeno

Černý scénář naplněn. Hokejové mistrovství světa dvacítek bylo zrušeno
Michal Gut a Tomáš Urban v utkání s Německem Zdroj: Profimedia

To, o čem se v posledních hodinách živě spekulovalo na sociálních sítích, se stalo realitou. Kvůli četným případům pozitivně testovaných hráčů a kontumovaných zápasů bylo hokejové mistrovství světa do dvaceti let oficiálně zrušeno.

Direktoriát turnaje se rozhodl předčasně ukončit hokejové mistrovství světa do dvaceti let. Může za to hned několik pozitivních případů, kvůli čemuž byly kontumovány už tři zápasy základních skupin a byla tím tak narušena regulérnost turnaje.

Poslední kapkou byl pozitivní test u ruské hokejové reprezentace, kvůli čemuž se nemohl odehrát jejich zápas proti Slovensku. Téhož dne byl také odhalený pozitivní test u člena českého týmu, který tak kontumačně prohrál svůj zápas proti Finsku. Aby mohly týmy nastoupit do dalších zápasů, museli všichni ostatní hráči absolvovat PCR test znovu s negativním výsledkem. To už ale nebude potřeba, protože k pokračování turnaje nedojde. 

​První zemí, která měla s covidem problémy, byly Spojené státy americké, jejíž dva hráči byli pozitivně testovaní. Zámořský celek kvůli tomu prohrál kontumačně se Švýcarskem 0:1. K dalšímu utkání měly USA nastoupit v noci ze středy na čtvrtek za stejné podmínky jako v případě Ruska a Česka, tedy že zbylí hráči budou negativně testovaní v dalším kole. To se sice stalo, ale k zápasu se Švédskem nakonec nedojde. 

Související obsah

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události