Motorsport

Michek zajel parádní etapu, dojel devátý. Pabiška musel po pádu do nemocnice

Martin Michek Zdroj: ORION - MRG

České barvy byly ve čtvrté etapě na letošním Dakaru opět vidět. Nejlépe si vedl motocyklista Martin Michek, který dojel na vynikající deváté příčce. O poznání hůř dopadl na motorce jedoucí David Pabiška, který po pádu musel zamířit do nemocnice.

Čtvrtá etapa byla letos tou vůbec nejdelší na celém Dakaru. Měřených bylo hned 465 kilometrů. A skvěle si s jejími nástrahami poradil Martin Michek, jenž dojel devátý. V cíli měl sice až jedenáctý čas, ale jelikož dva jeho soupeři byli diskvalifikováni, posunul se vzhůru.

Nejvíce mu pomohlo závěrečných 70 kilometrů, které zajel ze všech nejrychleji, dokonce rychleji než vítězný Španěl Barreda. Celkově je Michek na 21. místě.

​Naopak po pádu končí David Pabiška. Podle prvotních zpráv z jeho týmu Jantar to odnesla žebra a klíční kost. Byl okamžitě převezen do nemocnice, ale byl při vědomí. Na trať se vydal také Milan Engel, jenž skončil 32. Ve své kategorii bez asistence je ale nadále na druhém místě.

Mezi automobily bojoval opět Martin Prokop, který v cíli dostal dodatečnou sedmiminutovou penalizaci a dojel 24. Celkově se propadl na desáté místo. Dále vede Katařan Al Attíja. Nejlepším českým kamioňákem byl Aleš Loprais, který byl v cíli na šestém místě. Na prvního Rusa Nikolajeva ztratil 16 a půl minuty.

Velké problémy postihly Martina Macíka, kterému musel pomáhat jeho týmový parťák Martin Šoltys. Sto kilometrů před cílem měli manko dvou hodin. Zdeněk Tůma jedoucí na čtyřkolce je po sedmém místě ze středeční etapy celkově osmý.