Tenis

Djokovičovi hrozí deportace z Austrálie. Jeho víza nebyla platná

Djokovičovi hrozí deportace z Austrálie. Jeho víza nebyla platná
Srbský tenista Novak Djokovič Zdroj: profimedia.cz

Sága kolem srbské tenisové hvězdy Novaka Djokoviče a australskými úřady nadále pokračuje. Podle tamějších médií mu byla zrušena víza a byl mu odepřen vstup do země. Právě australské úřady se ho nyní chystají deportovat.

Djokovič původně na Australian Open vůbec neměl startovat, jelikož nedoložil doklad o očkování. Následně dostal výjimku a už se chystal na obhajobu triumfu.

Jenže poté, co přistál na letišti v Melbourne, tak byl zadržen, jelikož nedoložil dostatečné důkazy právě pro svou výjimku z očkování proti koronaviru.

Jeho víza tak byla zrušena a nyní se chystá jeho deportace. Djokovič je ale obklopen velkou spoustou právníků a ty se momentálně snaží celou situaci zvrátit.

Související obsah

​K situaci se vyjádřil také srbský prezident Aleksandar Vučič: "Řekl jsem Novakovi, že je s ním celé Srbsko, že naše úřady přijímají veškerá opatření, aby v co nejkratším čase zastavily obtěžování nejlepšího tenisty světa."

"V souladu se všemi normami mezinárodního veřejného práva bude Srbsko bojovat za Novaka Djokoviče, za spravedlnost a pravdu," dodal Vučič.

O případu světové jedničky jsme informovali také v Televizních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události