Pittsburgh válí, vyhrál již podeváté v řadě. Edmonton bez McDavida prohrál

Marcus Pettersson a Sidney Crosby se radují ze vstřelené branky Zdroj: Profimedia.cz

Kanadská superhvězda Connor McDavid kvůli covidu chyběla a její Edmonton prohrál již popáté v řadě. To Penguins mají sérii opačnou, díky výhře v zápase proti St. Louis zaznamenali již deváté vítězství za sebou a ukazují, že i letos se s nimi musí počítat.

Noční program NHL nabídl pouhé dva duely, ale bylo se na co koukat. Jako první odstartovalo kanadské derby mezi Torontem a Edmontonem, kde byli mírným favoritem domácí. Hosté se totiž museli obejít bez McDavida, který byl testován pozitivně na covid-19.

Oilers začali dobře a v polovině první třetiny vedli 2:1, šestadvacátý gól v sezóně dal nejlepší střelec ligy Leon Draisaitl. Pak to ale šlo s hosty z kopce. Osm minut před koncem se trefil Michejev a výhru potvrdil Kerfoot. Edmonton tak prohrál popáté za sebou. Petr Mrázek byl opět jen na střídačce.

​Ve druhém duelu hostil rozjetý Pittsburgh dobře hrající St. Louis. Blíže k vítězství měli po dvou třetinách hosté, kteří vedli 3:2. Domácí celek ale předvedl v poslední části velký obrat a třemi góly zapsal výhru 5:3, ta byla navíc již devátou v řadě.

Noční výsledky NHL:

Toronto Maple Leafs – Edmonton Oilers 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Branky:
5. Tavares (W. Nylander, Kerfoot), 20. Brodie (W. Nylander, Matthews), 52. Michejev, 60. Kerfoot – 10. Perlini (Sceviour, Turris), 12. Draisaitl (Yamamoto, Foegele)

Pittsburgh Penguins – St. Louis Blues 5:3 (0:0, 2:3, 3:0)
Branky: 34. Rust (Rodrigues, Letang), 36. Rust (Crosby, Guentzel), 53. Crosby (Guentzel, Marino), 53. Rodrigues (Letang, Rust), 59. McGinn (Blueger, Aston-Reese) – 21. Schenn (Krug), 29. Kyrou (Tarasenko, Faulk), 34. Parayko (Schenn, Perunovich)