Motorsport

Dakarské trápení Lounové: Neužíváme si to, ale do cíle to dotlačíme

Dakarské trápení Lounové: Neužíváme si to, ale do cíle to dotlačíme
Martin Čábela a Olga Lounová | Zdroj: Moto Racing Group

Rallye Dakar je v plném proudu a letos se jako navigátorka účastní také známá česká zpěvačka Olga Lounová. Ta si ale podle svých slov nejznámější rallye závod vůbec neužívá.

"Náš první Dakar začal smolně, trápily nás technické problémy," pronesla Lounová, která dělá navigátorku Martinu Čábelovi v kategorii Classic veteránských vozů. "Za čtyři dny se na autě vystřídalo několik mechaniků, pracovali na něm prakticky bez přestávky. Záhadu kluci nakonec vyřešili," vysvětlovala Lounová. 

"Užili jsme si své, ale Dakar dokončíme, i kdybychom to měli do cíle dotlačit," dodala Lounová, která společně s Martinem Čábelou závodí ve voze Mercedes-Benz G 500 vyrobeném v roce 1989. "V Čechách to jezdilo perfektně, ale tady v Saúdské Arábii to začalo zlobit hned na privátním testu. Mechanici na autě pracovali celou noc, vyměnili převodovku a zdálo se to být dobré. Jenže při přejezdu do Hailu se po 650 kilometrech ozvala rána. Do bivaku nás museli odtáhnout mechanici," popisuje trápení na letošním Dakaru.

Související obsah

​"Technické problémy byly opravdu nepříjemné. Nevěděli jsme, jak to řešit. Auto se zdálo prokleté. Palivo nám buď pěnilo, nebo se vypařovalo, bylo to divné a pocuchalo nám to dost nervy. Laminátový střep se do mechanického vstřikování nejspíš dostal při stavbě auta původním majitelem. Bohužel pro nás se taková závada velice těžko objevuje," popisoval těžké chvíle zkušený závodník Martin Čábela. 

I přes vleklé potíže s autem se ale česká dvojice nevzdává a v plánu má slavný závod dojet, ať to stojí, co to stojí. Dakar za české barvy jede například také čtyřkolkař Tůma, motocyklisté Michek a Pabiška či kamioňák Aleš Loprais.

Každoročně jsou lidé na Dakaru svědky děsivých bouraček a pádů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události