Hokej

Fleury a Edmonton? Oilers chtějí úspěch a budou shánět brankáře, zní ze zámoří

Fleury a Edmonton? Oilers chtějí úspěch a budou shánět brankáře, zní ze zámoří
Marc-André Fleury v dresu Chicaga Zdroj: profimedia.cz

Sezóna v hokejové NHL se dostala do lednové části, kdy se pomalu, ale jistě začínají tvořit týmy, které by měly bojovat v play-off. A tak se začíná spekulovat o uzávěrce přestupů. Velké jméno do branky plánuje ulovit tým Edmonton Oilers.

Edmonton má sice v týmu dvě velké hvězdy celé soutěže, ale na úspěch v play-off již několik let čeká. Na vině je například takzvaná sekundární produktivita hráčů, kteří hrají ve třetích či čtvrtých lajnách. Velký problém je ale dlouhodobě v brance. 

Velezkušená dvojka Mike Smith – Mikko Koskinen týmu dlouhodobě nefunguje. Finský brankář odchytal letos již 20 utkání a úspěšnost zákroků má kolem 90 %, průměrně za utkání ovšem obdrží více jak tři branky. Po zranění se vrátil Mike Smith, jenž chytal šestkrát a má statistiky ještě mnohem horší. 

V letošní sezóně se tak do branky dostal i třiadvacetiletý Stuart Skinner, který je jedničkou v AHL. Odchytal několik parádních zápasů, ale Oilers přesto chtějí do branky nějakou jistotu. "Myslím si, že McDavidovi, Draisaitlovi a svým hráčům musíte poslat zprávu, že si tuto sezónu nemůžete dovolit promarnit, ale zároveň musíte být také chytří," pronesl zámořský novinář Elliotte Friedman. 

Související obsah

​Velký zájem tak podle zámořských médií bude mít Edmonton o služby zkušeného brankáře Marca-Andrého Fleuryho, který v aktuální sezóně působí v Chicagu. Po sezóně mu ovšem končí smlouva, a tak bude nejspíše vyměněn. 

Chicago právě patří mezi celky, které se do play-off nejspíše neprobojují, a tak se dá očekávat, že cena za zkušeného brankáře nebude tak vysoká. Mezi kandidáty na výměnu podle webu Sportsnet mohou být například i Semjov Varlamov či Braden Holtby. 

Connor McDavid na ledě čaruje, ale na týmové úspěchy to stále nestačí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události