Motorsport

Motocyklistu Michka smetlo auto, na Dakaru ale pokračuje

Motocyklista Martin Michek a jeho tým ORION – Moto Racing Group museli řešit před pátečním dílem Rallye Dakar pořádný problém. V průběhu cesty na start se totiž na dálnici střetl s jiným vozidlem a jeho motorka měla technické problémy. Do šesté etapy český závodník nakonec odstartoval, ta ale byla po prvním úseku zrušena.

"To, co mě potkalo, bylo znovunarození. Předjížděl jsem auto, jenže řidič si mě asi nevšiml. Stočil to do mě a nahnal mě do těch vracejících točících pruhů na dálnici. Tam jsem trefil v osmdesátikilometrové rychlosti velká svodidla," řekl o nepříjemné události Michek. Nešťastná událost předcházela přejezdu na start páteční šesté etapy a český závodník si při ní pochroumal rameno i motorku.

"Byla to celkem rána, totální výstup. Svezl jsem se po zemi a dolétl až do protisměru dálnice. Naštěstí nejelo žádné auto, které by mě trefilo. Byl jsem v šoku, ihned mě začalo bolet rameno. Frajer, co řídil to auto, ani nezastavil. Možná mě neviděl, nevím. Musel jsem se sebrat a dojet na start," popsal okolnosti nehody.

Do té doby na Rallye Dakar předváděl výborné výkony. Ve středu a ve čtvrtek dojel shodně na deváté příčce a dosáhl kariérního maxima. Proto se musel rychle dopravit do dějiště šesté etapy, aby nevyfasoval penalizaci. Brzy se ale projevily technické problémy na jeho závodní motorce KTM.  

Související obsah

"Byla poškozená a zohýbaná. Špatně na tom byly hlavně řídítka, stromeček s navigací, řadička, kolo, urval jsem spodní kryt motoru a několik dalších částí," uvedl Michek. S nezbytnými opravami mu pomohl i další český závodník Milan Engel.

I když stihl Michek start, na prvním mezičase měl několikaminutovou ztrátu. Pak ale přišla důležitá zpráva – páteční etapa byla kvůli nesjízdné trase zrušena. Michek i tak dojel na 39. místě a celkově je devatenáctý. Engel okupuje 36. místo.

Mezi kamiony se opět dařilo Aleši Lopraisovi, který dokončil etapu na čtvrté příčce, Martin Macík skončil devátý. Martin Prokop se svým autem obsadil osmou příčku a celkově mu patří stejné místo.

Pilotovi české Tatry Casalemu shořel na Dakaru kamion:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události