Lewandowského gól nestačil a Bayern po sedmi výhrách padl

Německá Bundesliga po vánoční přestávce pokračuje osmnáctým kolem. V pátek jej odstartovalo střetnutí mezi prvním Bayernem Mnichov a jedenáctou Borussií Mönchengladbach. Hosté zaskočili mistra ligy a odvezli si tři body po výhře 2:1.

V prvním poločase, který přinesl hru nahoru a dolů, otevřel skóre v 18. minutě vedoucí střelec soutěže Robert Lewandowski, který si připsal už 20. gól letošní sezony. Koronavirem postiženému favoritovi ale vedení dlouho nevydrželo. Ve 27. minutě odpověděl Neuhaus a o čtyři minuty později poslal hosty do vedení Lainer.

Druhá půle přinesla o něco klidnější průběh. Aktivnější Bayern se snažil vyrovnat, ale Sommer bránil svou bránu ze všech sil. I na druhé straně musel být gólman Ulreich ve střehu, v 84. minutě na něj vyslal z bezprostřední vzdálenosti střelu Pléa, ale tu zblokoval obránce Niklas Süle.

Po nastavených čtyřech minutách rozhodčí odpískal konec a Mönchengladbach oslavil po šesti zápasech bez výhry cenné vítězství 2:1 a poskočil na 11. příčku. To Bayern padl poprvé po sedmi zápasech, ale stále s náskokem devíti bodů kraluje tabulce.