Barcelonský fotbalista Gavi Zdroj: Profimedia

Barcelona nejspíš přijde o dalšího fotbalistu. Po odchodu Coutinha do Aston Villy možná změní dres také 17letý Gavi. Toho do svých řad láká Liverpool, který mu slibuje až 50× vyšší plat.

Liverpool je připraven mladému Španělovi nabídnout plat až 80 tisíc liber týdně (2,3 milionu korun). Podle webu El Nacional bere prý v Barceloně 50× méně, tedy zhruba 1 600 liber týdně (asi 46 800 korun).

Šikovný záložník údajně vidí svou budoucnost v Katalánsku, ale pro Liverpool by nemusel být problém aktivovat klauzuli, kterou má Gavi ve smlouvě. Ta by se měla pohybovat kolem 50 milionů eur (1,2 miliardy korun). Barcelona navíc finance potřebuje.

​Katalánci navíc stále nezapsali jejich poslední posilu, tedy Ferrána Torrese, protože nemají dostatek místa na mzdovém účtu, přestože Philippe Coutinho odešel do Aston Villy. Odchod Gaviho by tak mohl tuto situaci vyřešit.

Liverpoolu by se mladý špílmachr hodil. Výběr Jürgena Kloppa bude chtít dohnat vedoucí Manchester City, na který aktuálně ztrácí 11 bodů.

​Gavi přišel do barcelonské akademie v roce 2015 ve svých 11 letech. První profesionální smlouvu podepsal v září roku 2020, následně debutoval v Barceloně B. Do "áčka" se dostal v loňském roce a start už má i za španělskou reprezentaci.

O přesunu Ferrána Torrese do Barcelony jsme informovali i ve Sportovních novinách:

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.

Extraliga: Liberec potřetí v řadě vítězí, v Komětu porazil 4:1

Kvůli koronaviru se během úterní části 48. kola hokejové extraligy odehrálo jediné utkání. Před úvodní buly měly týmy Brna a Liberce shodně 59 bodů. Bílý Tygři po obratu, kdy prohrávali 0:1, nasázeli soupeři v třetí třetině tři góly a už potřetí v řadě si získali tři body. V tabulce poskočili už na šesté místo, Kometa Brno klesla na osmou příčku. Zápis utkání Kometa Brno – Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:1), branky: 22. R. Pavlík (Vincourt + Rákos) – 36. M. Zachar, 48. M. Birner (Štibingr + Filippi), 59. M. Zachar (do prázdné branky), 60. T. Filippi (do prázdné branky).