Rozporuplný den pro Daridu: Nejdříve skóroval, pak školácky chyboval

Bundesliga v neděli pokračovala 18. kolem. Hertha BSC doma přivítala šestý celek z Kolína nad Rýnem. O góly nebyla nouze, do brány domácích padly hned tři a tým Steffena Baumgarta oslavil po výsledku 3:1 plný zisk. Rozporuplný zápas to byl pro českého hráče Vladimíra Daridu, který jeden gól dal a druhý chybou nabídl soupeři.

Dva góly padly hned v prvním poločase, po opatrném začátku se nakonec prosadil nejlepší střelec hostů Anthony Modeste, který centr od Marka Utha nasměroval hlavou do sítě. O tři minuty později Kozlové udeřili znovu, slovenský reprezentant Ondrej Duda na hranici velkého vápna nasměroval odražený míč do sítě.

Domácí vstřelili jediný gól v 57. minutě. S pořádnou dávkou štěstí snížil český záložník Vladimír Darida. Poslal rázný centr do pokutového území a míč nikým netečován skončil v pravém rohu brány.

Parádní kousek Darida potopil školáckou chybou v závěru utkání, kdy jeho Hertha tlačila ze všech sil. Jako poslední bránící hráč nezpracoval letící balón a ten si naopak vzal Jan Thielmann. Sám na brankáře pak pojistil vítězství gólem na 3:1.

Kolín je po vítězství na šesté příčce, a pokračuje tak jeho boj o pohárové pozice. Naopak Hertha po nevydařené neděli sestoupila na 14. místo. Naprosto příšernou formu potvrdil Wolfsburg, který hrál Ligu mistrů a na začátku sezóny se vyhříval na špiči tabulky. Na hřišti Bochumi prohrál 0:1 a byla z toho již šestí prohra v řadě.