Mountfield po obratu vede extraligu, Sparta doma prohrála s Motorem

Radek Smoleňák z Mountfieldu se raduje ze vstřelené branky | Zdroj: Profimedia.cz

Již čtyřicátým kolem pokračovala hokejová extraliga. Motor překvapil pražskou Spartu a v hlavním městě vyhrál jasně 5:1, Mountfield se po obratu proti Mladé Boleslavi dostal již na první flek. Důležitou výhru má Kladno, které na domácím ledě udolalo Olomouc fotbalovým výsledkem 2:0.

Velice dobře měla rozehraný duel litvínovská VERVA, která hostila Kometu. Černožlutí dokonce vedli 2:0, ale nakonec vedení neudrželi a prohráli v prodloužení. Rozhodl střelec a tahoun Brna Peter Mueller. O podobný kousek se postaraly Pardubice, které zvládly prodloužení v Liberci.

To Mountfield skolila viróza, která ovšem neměla co dočinění s covidem. Několik hráčů základní sestavy nehrálo, ale ani to královehradeckému celku nestálo v cestě. Lvi otočili utkání s Mladou Boleslaví a vedou Tipsport extraligy o dva body nad Třincem.

​Vítkovice si na domácím ledě zase poradily s Plzní a zářil především dvaadvacetiletý Petr Chlán, jenž dal dvě branky a přidal jednu asistenci. Zvedající se Sparta doma nezvládla duel s Motorem a prohrála celkem jasně 1:5. Rytíři udělali další krok pro záchranu, Olomouc porazili 2:0.

Výsledky Tipsport extraligy:

HC VERVA Litvínov – HC Kometa Brno 2:3pp. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky:
11. Balinskis (Fronk), 14. Straka (Fronk, Strejček) – 39. Zaťovič (Vincour, Ďaloga), 53. Tansey (Rákos, Vincour), 65. Mueller (Zaťovič, Holík)

Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice 3:4pp. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 5. Vlach (Rosandič, Jelínek), 27. Šír (A. Najman), 44. Rychlovský (Klapka) – 13. Camara (Košťálek, Musil), 35. Musil (Košťálek, Camara), 60. Mikuš, 61. Camara (Košťálek)

Mountfield HK – BK Mladá Boleslav 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)
Branky: 22. Oksanen (Blain, Smoleňák), 35. Lalancette (Pavlík, Kelly Klíma), 37. McCormack (Lalancette, Kevin Klíma), 57. Pavlík (Lev, Oksanen), 59. Lev (Pavlík) – 2. Raška, 11. Lintuniemi (Kelemen)

HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)