Hokej

Covid se vrátil do hokejové extraligy. Oceláři jsou v karanténě

Covid se vrátil do hokejové extraligy. Oceláři jsou v karanténě
Zdroj: Beránek / CNC / Profimedia

Nákaza covid-19 se postupně dostává mezi hráče všech sportů od šipek až po hokej či fotbal. Po dlouhých třinácti měsících putuje do karantény celý hokejový tým, jde o slezský Třinec.

Poprvé v letošní sezóně se tak stává, že do izolace míří úplně celý kádr extraligového celku. Třinec měl odehrát zápasy v pátek i neděli, ale ty budou nyní odloženy. O dalším dění se bude teprve rozhodovat. 

Oceláři si tak nezahrají proti Liberci, Energii a Brnu. "Je pravděpodobné, že se kvůli karanténě neodehraje v daný termín ani domácí utkání se Zlínem. Vše záleží na výsledcích kontrolních testů, které proběhnou dle podmínek stanovených hygieniky," řekla tisková mluvčí klubu Dita Ondrejková.

Nabitý program měl pokračovat před olympijskou pauzou, kterou nakonec Tipsport extraliga plánuje. Při větším odkládání zápasů by se ale termínová listina dost kryla s olympijským turnajem. 

Související obsah

Třinec nyní musí se soupeři dohodnout náhradní termín zápasů. Ty se musí odehrát do 30 dnů od původního data.

Kvůli podobnému důvodu zrušila účast svých hráčů na ZOH také NHL. V případě odkládání duelů by během olympijské pauzy mohla být narušena regulérnost celé soutěže. Český svaz ledního hokeje dosud nevydal ohledně této situace stanovisko. 

Na hokejovém svazu skončil v říjnu Slavomír Lener:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události