Tenis

Je to cirkus. Radši bych, aby nehrál, směje se Nadal Djokovičově kauze

Kauza kolem Novaka Djokoviče, Australian Open a tuzemské vlády zdaleka neskončila, ale výrazně se posunula. Srb vyhrál soud a může se prvního grandslamu účastnit, vše ovšem může ještě zatrhnout ministr. K celé situaci se vyjádřil opět Rafael Nadal, který se světovou jedničkou bojuje o historický grandslamový rekord.

Celá kauza se už táhne několik dní. Djokovič byl zadržen při příletu do Austrálie z důvodu špatných víz, následně byl převezen do hotelu a měl být deportován. Hodně se řešil očkovací status Srba a celá situace šla až k soudu, který Djokovič vyhrál. 

Na Australian Open se světová jednička představí, jeho účast může zatrhnout pouze ministr. Djokovič by pak po dobu následujících tří let nemohl vstoupit do Austrálie. "Já bych byl radši, kdyby nenastoupil," vtipkoval Rafael Nadal, který celou situaci nazval jako cirkus.

Související obsah

"Ať už s Novakem v některých věcech nesouhlasím, spravedlnost promluvila," pronesl španělský tenista podle agentury Reuters pro rádio v jeho rodné zemi. "Myslím si, že je to férové rozhodnutí a přeji mu co nejvíce štěstí," dodal pětatřicetiletý tenista.

"Pokaždé je to lepší, když mohou nastoupit ti nejlepší," zakončil Nadal, který se společně s Novakem i Rogerem Federerem perou o historický jednadvacátý grandslam v kariéře. Australian Open startuje za týden 17. ledna, Federer se ho kvůli zranění nezúčastní.

Novak Djokovič vyhrál soud, ale přesto jeho účast na Australian Open není jistá:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události