Motorsport

Na Dakaru zažili piloti asi nejtěžší etapu letošního ročníku, dařilo se kamionům

Na Dakaru dnes zažili piloti asi nejtěžší etapu letošního ročníku. Ale české kamiony se neztratily. Nejlepší byla Tatra Chilana Casaleho na pátém místě. Hned za ním dojeli Loprais a Macík.

V osmé etapě byla trať prý jedno velké vrakoviště. "Tři nehody jsme viděli. Nebyly zrovna hezký. Byly tam dva Can-Amy (značka čtyřkolek, pozn. red.) v sobě, pak tam byla helikoptéra a jeden kamion dva kilometry před cílem. Opravdu ta etapa byla nebezpečná a rychlá," hovořil mechanik Tomáš Šikola, který je ve službách Buggyry. Součástí posádky je pak Chilan Ignacio Casale, který v 8. etapě skončil mezi kamiony na pátém místě.

Dobře to zvládly i další české kamiony. Aleš Loprais byl šestý a Macík pak sedmý.

Radost nám udělal i Josef Macháček v prototypech. Mezi padesáti auty dojel sedmý a sedmý je i celkově. "Po téhle etapě jsme pěkně zmordovaný, protože to byla jedna z nejtěžších etap," vyprávěl matador Josef Macháček.

Související obsah

​S tím souhlasil i Macík. "Byl to nářez. Já si myslím, že to byla zatím asi nejtěžší etapa letošního Dakaru. Jeli jsme 400 závodních kilometrů a prvních 200 byly jen a jen duny občas přerušované kilometrovými přejezdy. A pak znova duny. A zase a zase a furt. I proto dojet do cíle dneska všem trvalo tak dlouho. Bylo to fakt náročné, ale jeli jsme palbu," hovořil Martin Macík z týmu Big Shock! Racing.

Zvládnul to i Martin Prokop. Skončil sedmnáctý a celkově se posunul mezi automobily na osmé místo. Dál vede Katařan Al Atíjja.

To čtyřkolkař Zdeněk Tůma obsadil v 8. etapě Rallye Dakar šesté místo a průběžně už je na skvělém pátém místě. "To umístění je skvělé, ale zatím není co slavit. Ještě mě tady čeká spousta těžkých zkoušek. Zrovna dnes to bylo dost náročné," uvedl jezdec BARTH Racing Teamu po osmé etapě.

Související obsah

Dařilo se také motorkáři Michkovi, který se přibližuje první dvacítce. V pondělní etapě skončil sedmnáctý se ztrátou 19 minut na vítěze. V celkovém pořadí je jednadvacátý. "Byla to hodně výživná speciálka, ze začátku hodně dun. To mi úplně nesvědčilo, protože komprese do žeber mě trápily," prohlásil Martin Michek z týmu ORION – Moto Racing Group, který v pátek v běžném provozu havaroval, když do něj málem narazil vůz. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události