Srbský tenista Novak Djokovič Zdroj: profimedia.cz

O pozdvižení se v kauze okolo Novaka Djokoviče postarali moderátoři televizních zpráv na australském programu Channel 7. Před začátkem zpravodajské relace začala dvojice urážet srbského tenistu, jelikož nevěděla, že jsou zapnuté kamery.

"Bez ohledu na to, jak se na to všechno díváš. Novak Djokovič je lživý a záludný k*etén," hovořila moderátorka na svého kolegu, aniž by věděla, že jsou zapnuté televizní kamery.

"Objevil se na veřejnosti, když byl pozitivní. No bůhví, jestli vlastně pozitivní vůbec někdy byl. Propadl svým lžím. Teď zase, že byl předtím ve Španělsku...no myslím, že nakonec zase přijde s nějakou de*ilní výmluvou," pokračují zprávaři z kanálu Channel 7 v konverzaci a ostře se pouštějí do srbského tenisty Novaka Djokoviče, jenž měl podle nových informací údajně lhát při vyplňování příletových formulářů do Austrálie.

Moderátorská dvojice pak nezapomněla zmínit ani českou tenistku Renatu Voráčovou, kterou kvůli podobnému problému s vízy jako u Djokoviče už z Austrálie deportovali. "Že jeho život není spravedlivý, no někteří létají první třídou a někteří... třeba tu ubohou Češku poslali domů, pronásledovali ji a poslali domů," uzavírají moderátoři diskuzi.

​Tenista Novak Djokovič sice uspěl s odvoláním ohledně deportace, vyhráno ale ještě nemá:

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.

Extraliga: Liberec potřetí v řadě vítězí, v Komětu porazil 4:1

Kvůli koronaviru se během úterní části 48. kola hokejové extraligy odehrálo jediné utkání. Před úvodní buly měly týmy Brna a Liberce shodně 59 bodů. Bílý Tygři po obratu, kdy prohrávali 0:1, nasázeli soupeři v třetí třetině tři góly a už potřetí v řadě si získali tři body. V tabulce poskočili už na šesté místo, Kometa Brno klesla na osmou příčku. Zápis utkání Kometa Brno – Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:1), branky: 22. R. Pavlík (Vincourt + Rákos) – 36. M. Zachar, 48. M. Birner (Štibingr + Filippi), 59. M. Zachar (do prázdné branky), 60. T. Filippi (do prázdné branky).